5 Farklı Desenle 5 farklı kombin

Günümüzde farklı desen kıyafetler, yan veya enlemesine çizgiler veya renk desenli kıyafetler ile yapılan kombinler çok fazla hatalı olabilmektedir. Hatta kimi zaman uyumsuzluktan dolayı insanlar gözünde absürt durabilmektedir.

Bu tarz kombinler yapılırken en çok renk uyumuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapılması en zor kombin desenlerle yapılan kombin olmasından dolayı, teknik bilgiler ile göz alıcı uyumlar yakalanabildiği gibi aksine hatalı kombinler ile olmaması gereken uyumsuzluk durumları da ortaya çıkabilmektedir.

1)Renk Uyumu

Farklı desen kıyafetler birlikte giyilmek istendiğinde karmaşa yaratmamak amacı ile ilk olarak renk bütünlüğü ele alınmalıdır. Üst giyim ile alt giyim, takılacak kemer ile ayakkabı renkleri birbirine çok yakın veya uyumlu renkler olmalıdır. Tüm bunlara rağmen halen bir karışıklık var ise sade bir çanta veya takılar kullanılarak bu karışıklıktan kurtulunabilinir.

2)Leopar Giyim

Sık olarak tercih edilen leopar modeli üst giyim veya çanta modeli için kullanılabilir. Haricinde ayakkabı, alt giyim için leopar desenli bir kıyafet giyinmek çok fazla göze batabileceğinden pek tercih edilmemektedir.

3)Desen Boyutu

Giyim için seçilen kıyafetlerde desen boyutu çok göze batmayacak şekilde seçilmelidir. Zira göz alıcı büyük desenlerin kombini çok zor olabildiği gibi hata yapılma olasılığı da çok yüksektir. Büyük desenler kimi zaman kişinin fiziksel özelliklerine bağlı olarak kilolu veya zayıf; kısa veya uzun şekilde gösterebilmekte ve kimi zaman çok fazla göze batabilmektedir. Minik çiçek motifleri ile üst giyim altına ise orta büyüklükte açık renklerde bir etek kombinlemek çok daha uyumlu durabilmektedir.

4)Mix And Match

Bu trend içine geometrik desenler, leopar, çiçek, doğa desenleri… çokça aldığından daha çok karmaşa yaratmamak adına aksesuarlar ya sade ve zarif olmalı ya da hiç kullanılmamalıdır. Çünkü karışık desen modellerinde takılan aksesuar kimi zaman uyumsuzluktan dolayı kötü bir görünüşe sebebiyet verebilmektedir.

5)Geometrik Desenler

Bakıldığında diğer desenlere göre daha sade ve anlaşılır durduğundan bu tip giyimlerde geometrik desenlerin sadece büyüklüğü ve duruşu daha çok önemlidir. Bu tip giyimler daha çok, insanları kilolu veya zayıf gösterebildiğinden belli teknikler ile kullanılması daha uygun olabilmektedir.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*