Adıyaman Çiğ Köfte Bayilik Başvuru Şartları Nedir?

Çevremizde günden güne giderek çoğalan çiğ köfte dükkanlarını görmekteyiz. Birbirinden farklı markalar olan bu çiğ köfte dükkanları iyi bir yatırım için kendi tatlarını yeni girişimcilere birer fırsat vererek bulundukları çevreye satış yapma imkanı sağlıyor. Bu çiğ köfte markalarından biri ise meşhur Adıyamanlı çiğ köftecisi. Adıyaman yöresine ait lezzetle bizi karşılayan bu iki usta tarafından birbirinden farklı eşsiz lezzeti ile işlenen Adıyaman çiğ köfte işletmeciliği Ömer Aybak ve Erkan Usta tarafından sağlanmaktadır. Yeni girişimcilere her iki firmanın bayilik için başvuru şartları, maliyeti ve diğer etkenleri bulunmaktadır.

çiğ köfte bayilik

Bayilik İçin Başvuru Şartları

Ülkemizde sayısız çiğ köfte dükkanı birbiri ile yarışmaktadır. Bu pazar karlı olduğu için her firma kendi payını almak istemektedir. Bu payların en büyük etkeni girişimciler ile Franchising ve bayilik verme yolu ile genişlemektedir. Çiğ köfte markaları ise bayilik verirken ne kadar maliyet istedikleri ise merak konusudur. Sektörde en öncü çiğ köftecisi Adıyaman ve Tatlıses gibi çiğ köfte firmaları bayilik için hiçbir şekilde bayilik bedeli söz konusu değildir.

Fakat açılacak bayilikler için bir kaç talepleri vardır bunlarsa şöyledir;

  • Açılan bayilikler aynı il veya ilçe için ikinci ya da daha fazla bayilik durumunda aralarında belli bir uzaklık olmalıdır.
  • Açılacak dükkanın ısıtma, su gibi tesisatları tam olmalıdır.
  • Firma açılacak dükkanın işlek bir ana cadde, AVM içerisinde veya okula yakın bir yerde açılmasını istemektedir.
  • Hijyenin sağlandığı bölgeler de önem konusu olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Ayrıca firmanın kimliğine uygun bir dekorasyona sahip olmalıdır.

Bu şartlara uyarak her girişimci çiğ köfte dükkanı açabilir ve girişimci olarak yeni bir iş sahibi olabilirsiniz.

Bayilik Maliyeti

Çiğ köfte firmaları bayilik için bayilik bedeli veya marka bedeli talep etmezler. Fakat bizlerden açılan dükkan için iç ve dış dekorasyon için demirbaş olan alımları kendi anlaşmalı oldukları firmalardan almamızı talep edeceklerdir.

Bir Çiğ Köfte Dükkanı İçin Ortalama Alınması Gereken Demirbaş Ve Fiyatları

  • 10 adet masa ve buna bağlı olarak 40 adet sandalye 4.900 TL + KDV
  • Dükkanın dış tabelası için ortalama 10-12 metre karelik 3000 TL
  • Ürünleri muhafaza edebilecek dolap için 2500 TL
  • Difriz uzun süreli saklama için derin dondurucu 1.099 TL
  • Yazar kasa için 1.234 TL

Hesaplanan bu maliyetler ortalama bir çiğ köfte dükkanının içi için harcanacak tutardır. Açılan dükkanın kira bedeli ve diğer su, elektrik gibi giderleri de bulunmaktadır ve bunlar her dükkan için değişmektedir.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*