Altınoluk nerede ? nasıl gidilir ?

Öncelikle bu makalede belirtmek isterim ki Türkiye’nin gezilebilecek en güzel en önemli yerlerinden biri olan Altınoluk gezilmeye değen en önemli yerlerden biridir. Tam bir tatil cenneti olarak gözlemlenen Altınoluk Türkiye için tam bir turizm kaynağıdır. Akın akın turistlere ev sahipliği yapmakta olup, Türkiye içinden gelen tatilcileri de ağırlamaktadır.

Altınoluk Nerede?

Altınoluk Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir. Kuzeyin de muhteşem kaz dağları, güneyinde ise ege denizi yer almaktadır. Edremit ve Çanakkale yolu üzerinde yer alıyor. Edremit’e yirmi beş km aralıktadır. Kendi aracınız ile seyahat etmek isterseniz bu yol üzerinden istikamet edeceksinizdir.

Altınoluk Gezilecek Yerler

  • Şahin deresi kanyonu
  • Buz gibi akar deresi ile sizlere dünyadaki cenneti yaşatacaktır.
  • Şelale
  • İki dağın arasında akan şelaledir. Suyu buz gibidir. İnsanı izlerken bile serinletir. Eşsiz bir manzarası vardır.

Altınoluk Sahili

En bilindik bir sahildir. Mutlaka uğraması yürüyüş yapılması, o havayı insanın içine çekilmesi gerekir. Yaşlı genç çoluk çocuk demeden gidilip gezilen bir yerdir. Havası yumuşak, denizi tuzludur.

Tahta Kuşlar Müzesi

İçindeki her şeyin tahtadan olduğu bir dünyadır kendisi. İçerisi marangoz haneyi aratmasa da çöp kutusunun bile tahtadan olması ilgi çekmektedir

Ada Tepe Zeytinyağı Müzesi

Köyden gelen eşsiz lezzetin kavanoz bulmuş halidir. Gelen turistler tarafından gayet ilgi çekmektedir.

Küçük Kuyu Limanı

Yürüyüş yapma yeridir. Birçok gemi ve yatlara da ev sahipliği yapmaktadır. Yerli halkı için ise hafta sonunu geçirmek için güzel bir mekan olarak geçmektedir. Tavsiye edilir.

Selma Ablamın Köy Ürünleri

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*