Araba Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Araba Koltuğu Nasıl Temizlenir?, Araba Koltuğu Temizleme Yöntemleri

Arabanızın koltuğu sahip olduğunuz aracınızın kirlenmeye en müsait parçalarından bir tanesidir. Yolcuların aracınıza kıyafetleriyle taşıdığı kirlerin bulaşması kaçınılmaz olduğu gibi araba içi temizliği konusunda fazla hassas olmayıp, yeme içme faaliyetlerinde bulunursanız arabanızın koltuklarının kirli olması tamamen kaçınılmazdır. Bu yaşanan olumsuzluklara rağmen siz de araba koltuklarınızı doğru yöntemler kullanarak silerseniz bu kirlerin üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

Araba koltuğu temizleme işleminin detaylarına geçmeden önce birkaç önemli püf noktasını sizlerle belirtmek isteriz. Her şeyden önce araba koltuğunuzu temizlerken asla çamaşır suyu gibi ağartıcı özelliği bulunan  kimyasalları kullanmıyorsunuz. Bu kullanılan kimyasallar döşemeleri yıpratmasının yanı sıra rengini de açabilir. Bir diğer önemli olan ayrıntı ise temizleme işlemini tamamladıktan sonra koltuk üzerinde kalan fazla suyu mümkünse vakum gücü son derece yüksek bir elektrikli süpürgeyle ya da evinizde varsa bir halı yıkama makinesi ile iyice çekmenizdir. Kullandığınız elektrik süpürgesinin kağıt torba haznesine sahip olanlardan olmamasına dikkat edin. Eğer evinizde bu imkanlarınız yoksa araba koltuğunu çok güneşli havalarda temizleyin ve döşemenin mutlaka surette kurumasını sağlamak için koltukları temizledikten sonra  en az 2-3 saat camları kapıları açık bırakarak aracınızı mümkün olduğu kadar havalandırmayı unutmayın. Bu ayrıntıya dikkat etmez yada özen göstermezseniz koltuk döşemelerinin üstünde su lekeleri oluşabilir ve koltuk süngerleri ıslak ve nemli kalarak küflenebilir.

Aracımızın koltuğunu temizlemeye başlarken, öncelikle koltuğunuzun üzerinde bulunan varsa çocuk emniyet koltuğu veya bunun gibi özek eşyalarınızın tamamını  koltuğunuzun üstünden alın ve aracın paspasları dışarı çıkartın.

Kuvvetli bir elektrikli süpürge kullanarak koltuğunuzu iyice süpürün. Koltuğunuzu iyice süpürdüğünüzden emin olun yoksa silme işlemine başladığınız da üzerinde bulunan toz çamura dönüşür. Araba döşemeleri silme işlemine başlamadan önce bütün artıkların alınması gerekir!

Araba koltuklarının temizlenmesi üzerine özel üretilmiş temizleme yardımcı ürünlerinden edinin. Ve hazırladığımız ürünü bir miktar lekenin üstüne gelecek şekilde püskürtün. Kullandığınız yardımcı ürünün  döşemenizin kumaş yapısına uygun olduğundan mutlaka emin olun ve üzerinde bulunan kullanma talimatlarının kesinlikle dışına çıkmayın.

Eğer döşemenizin kumaş yapısına uygunsa, sert bir fırça alarak lekelerin bulunduğu noktaları fırçalayın. Satın aldığınız ürünü kullanmadan önce  döşemenize uyup uymadığını anlamak için koltuklarınızdan  bir tanesinin baş kısmını çıkarıp alta gelen kısmında deneyerek anlayabilirsiniz. Döşeme kumaşına aldığınız ürünün zarar vermediğine tam olarak emin olduktan sonra aracınızın tüm döşemelerinde altığınız temizlik malzemesini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Temiz ve tüy dökmeyen bir kuru havlu ile oluşan ıslaklığı üstüne bastırarak alın. Bu işlemi eğer elinizde varsa vakum gücü yüksek bir süpürge ile veya halı temizleme makinesi kullanarak yaparsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra koltuğunuza daha da temiz bir görünüm sağlamak istiyorsanız temiz yumuşak bir fırça yardımıyla yukarıdan aşağıya doğru koltuğunuzu tekrar silin.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*