Arayan Kim Nasıl Öğrenirim?

Arayan Kim Nasıl Öğrenirim
Arayan Kim Nasıl Öğrenirim

Arayan Numaranın Kim Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

Neredeyse telefonu olan tüm insanlar hayatlarında bir kere de olsa tanımadıkları bir numaradan aranmışlardır. Bu insanların belki %99 da bu numaranın kime ait olduğunu mutlaka öğrenmek istemiştir. Arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek basit birkaç yöntemle kolayca bulunabilir. Bu yöntemler nasıl yöntemlerdir, sorusunun cevabı ise daha basittir.

Arama Yöntemi

Arama yönteminden kasıt arayan tarafı geri aramak değildir. Mutlaka en basit yol budur ancak burada arayanın açmadığı, arayanın kim olduğunun bir türlü öğrenilemediği durumlarda arayanın nasıl öğrenileceği anlatılmaktadır. Bu yöntem bir dönem sık sık reklamları görülen 118 80, 118 18, 118 90 gibi numaralarla arayanın kim olduğunu öğrenme yöntemidir.

Arayan Kim Nasıl Öğrenirim
Arayan Kim Nasıl Öğrenirim

Beni Arayan Kim Nasıl Öğrenirim?

Günümüzde bu servisler ücretlidir. Ücret göze alınarak arama yapıldığında operatöre numarayı söylemek, eğer karşı taraf kimliğini gizlememişse, numaranın sahibini öğrenmek için yeterlidir.

Ücretsiz servisler de vardır. Vodafone, Türk Telekom ya da Turkcell gibi hatların kendine özel yani bu hattı kullanan taraflara özel ücretsiz arayanı öğrenme servisleri vardır. Bu hatlardan, kullanılan hata göre ücretsiz servis, eğer arayan da bu hattı kullanıyorsa ve yine arayan kimliğini saklı tutmamışsa, arayan numarayı öğrenmeyi sağlar.

İnternetten Bulma Yöntemi

İnternetten arayan numara bulma işlemi nasıl yapılır, sorusunun cevabı yine çok basittir. Google arama motoruna arayan numarayı bulma yazısı yazılıp arama yapıldığında açılan birçok sayfa bu hizmeti kolayca sağlamaktadır. Ancak arama yönteminde olduğu gibi burada da bu servis ücretlidir. Ücreti göze alınarak bu yöntem kullanılmak istendiğinde ise işlem çok basittir.

Açılan sayfalardan birine girerek arayan numarayı ve arayan numarayı öğrenmek isteyen kişi kendi numarasını yazarak numaranın sahibini öğrenmeyi talep eder. Bir tıkla bu mümkündür. Ardından numara öğrenilmişse ya da öğrenilememişse buna dair bilgilendirme mesajı ve yansıtılan ücret mesaj olarak öğrenmek isteyenin telefonuna gönderilir.

Mesaj Yoluyla Öğrenme Yöntemi

Mesaj yoluyla arayanın kim olduğunu öğrenme arama yöntemine benzer. Arayarak öğrenme servislerinin mesaj yoluyla öğrenme seçenekleri de bulunmaktadır. Yine ücreti göze alınarak bu seçenek kullanılabilir.

Aynı şekilde Vodafone, Türk Telekom ya da Turkcell gibi hatların kendine özel yani bu hattı kullanan taraflara özel ücretsiz arayanı öğrenme mesaj servisleri vardır.

Operatörün numarası mesaj gönderilen numara yerine yazılır ve mesaj atma kısmına arayanın kim olduğunu öğrenmek istediğini belirten atta özel kelime ve arayanın numarası yazılır. Bu şekilde gönderilen mesaj sonucunda kişi kimliğini gizli tutmamışsa numaranın sahibinin kim olduğu geri mesaj olarak gönderilir. Kişi kimliğini gizli tutmuşsa bu da mesajla bildirilir.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*