Banka Kredisi Çekememenin Nedenleri Nelerdir?

Neden Banka Kredisi Çekemiyorum
Neden Banka Kredisi Çekemiyorum

Neden Banka Kredisi Çekemiyorum? Banka Neden Kredi Vermiyor? 

Çoğu kişi için ihtiyaçların karşılanması için amaç duruma gelmiş olan krediler, belirli şartlara tabi tutuluyor. Yapılan kredi başvurularının onaylanabilmesi için, bankaların belirlediği temel şartlara ve kriterlere uymak gerekiyor. Kişisel finans işlemlerinin temeli konumundaki banka kredileri, keyfi ya da zorunlu birçok nedene bağlı olarak talep edilebilir.

Kredi Alamama Nedenleri

Öncelikle bankaların kredi kullandırabilmeleri için, başvuruda bulunan kişilerin bazı kriterlerle uymalarını isterler. Kredi alamayan kişiler, genelde bu kriterlerin ya da ölçütlerin dışında kaldıkları için, mevcut taleplerinin reddi olabilir. Kredi alamamanın birçok nedeni olabilir. Bunlar; gelirin belgelendirilememesi, başka bankalardan kredi kullanılmış ve ödemelerde aksaklık oluşması ve daha birçok neden olarak sıralanabilir. Ayrıca, bankanın kara listesinde bulunmanın da kredinin onaylanması üzerinde olumsuz etki yaptığını unutmamak gerekiyor. Kredi kullanan birine kefil olunmuş ve o kredinin ödemelerinde aksaklık oluşmuşsa, yeni talebin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Neden Banka Kredisi Çekemiyorum
Neden Banka Kredisi Çekemiyorum

Kredi Notu Düşüklüğü Nedir?

Kredi talebinde bulunan kişinin, mutlaka kredi geçmişinin problemsiz olması ve kredi olarak tanımlanan KKB’nin banka ölçütlerine uygun olması gerekiyor. Kredi talep eden kişinin daha önce kullandığı kredi ya da kredi kartı ödemelerini zamanında yapmış olması, yeni talebi üzerinde son derece etkilidir. Bunların dışında, hiç kredi geçmişi olmayan kişilerin kesin olarak kredi alabileceklerini düşünmek hatalı olur. Zira kredi alabilmenin tek yolunun banka müşterisi olarak finansal işlemlerin yapılmış olması gerekiyor. Ek olarak, kredi ya da kredi kartı dışında normal faturalar için otomatik talimatların verilmesi de kredi notu üzerinde artırıcı etkiye sahiptir.

Ödemelerde Düzenlilik 

Miktarı ne olursa olsun, yapılan tüm kredi başvurularındaki en temel belirleyici unsur ödemelerdeki düzenliliktir. Bu nedenle, aynı bankadan ya da başka herhangi bir bankadan kredi ya da kredi kartı alınmış ise, bunlara yönelik ödemelerin mutlaka düzenli yapılması gerekiyor. Ekonomi üzerinde büyük etkileri bulunan krediler, büyük ve orta ölçekli işletmeler için de oldukça önemli. Kredi talebinde bulunan kişinin gelirini doğru bir şekilde belgelendirmesi, tüm ödemelerinde düzenli olması, kredi notunun ölçütlere uygun olması yeni talebinin belirleyicileridir. Ayrıca talep edilen tutarın, belgelendirilen gelir ile de tutarlı olması gerekiyor.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*