Bebek Nasıl Uyutulur?

Kolay Bebek Uyutma Teknikleri

Ebeveyn olmanın ve bir bebek için sorumluluk almanın kendi stresi ve yorgunluğu vardır. Bir bebeğin doğumuyla birlikte anne babasının hayatında pek çok değişiklik olur, bunlardan biri de uykularının ve dinlenmelerinin bozulmasıdır. Bebekler, özellikle yaşamın ilk birkaç haftasında geceleri uyanma yaşarlar; Bazen aç uyanabilirler, ancak çoğu zaman belirli bir nedenleri yokmuş gibi görünürler. Yeni ebeveyn olduysanız ve bebeğinizin geceleri sık sık uyanmasından bıktıysanız veya bebek sahibi olmak üzereyseniz ve bilgilerinizi artırmak istiyorsanız bize katılın. Bebeğinizi uyutmanın size ve bebeğinizin daha sakin ve derin bir uyku deneyimi yaşamasına yardımcı olacak temel ilkeleri vardır.

Bebek Nasıl Uyutulur?
Bebek Nasıl Uyutulur?

Bebek Nasıl Uyutulur?

  1. Doğru Işığı Kullanın

Işıklar bebeğinizin biyolojik uyanma çağrısındaki düğmeye basıyor. Aksine, karanlık beynin melatonin salgılamasına neden olur. Bebeğinizi gündüz hafif bir ortama koyarsanız ve geceleri ortamı karartırsanız, yakında ne zaman uyuyacağını bilecektir.

  1. Bebeğinizi Tamamen Uyurken Değil, Uykulu Olduğunda Yatağına Koyun

Bu özellikle kendini emziren anneler için zordur, ancak doğru planlama ve zamanlama ile hem siz hem de bebeğiniz daha kolay dinleneceksiniz. Kendi başlarına uykuya dalan ve onları uyutmak için çok çalışmak zorunda olmayan bebeklerin daha bağımsız olma eğiliminde olduklarını ve kendi başlarına daha iyi öğrendiklerini Bilmelisiniz. Bebeğinizi sakin ve uykulu olduğunda, uykuya dalmadan hemen önce yatırmaya çalışın. Bebeğiniz 6 ila 8 haftalıkken uyuşukluğunu 1 ila 10 arasında ölçeklendirmenizi öneririz. 1 rakamı bebeğinizin tamamen uyanık olduğu ve 10 rakamı tamamen uyuduğu zamanlar içindir. Bebeğiniz 7 veya 8 uykulu olana kadar bekleyin ve ardından yatağına yatırın.

Bebek Uyutma Teknikleri
Bebek Uyutma Teknikleri
  1. Bebeğinizin Gözlerine Bakmayın

Pek çok bebek kolayca uyarılır. Bebeğin gözlerinin içine bakmak dikkatini çeker ve ona oyun zamanının geldiğini söyler. Uykulu bebekleriyle göz teması kuran ebeveynler onları bilinçaltında tamamen uyanmaya teşvik ediyor ve gece boyunca bebeğiniz, uyanmak için o kadar motive olacaktır. Ne yapmalısın? bebeğinizin sinirlenmemesi için nazikçe yaklaşmanızı önerir. Gece bebeğinize giderseniz, onunla göz teması kurmayın, heyecanla konuşmayın veya en sevdiği şarkıyı söylemeyin. Sadece midesine bakmaya çalışın ve onu tekrar uykuya daldırmak için yavaş, nazik bir okşama ile sakinleştirin.

Bebeğiniz için düzenli bir uyku zamanı rutini oluşturun ve yatmadan önce yatma zamanını azaltarak uykululuk halini artırın. Çocuğunuz yeterince büyükse, bir uyku eğitimi programı seçin ve bir hafta boyunca deneyin.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*