Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir?

bebeklerde gaz sancısı
bebeklerde gaz sancısı

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir? Gaz Sorununa Kesin Çözümler! Bebeklerde gaz sancısı giderme

Bebeklerin gaz sorunu anne ile kaynaklı bir sorundur. Bebeğinizin gaz sorununu
düzeltebilmek için emziren anneler olarak bir takım önlemler alınmalıdır. Bebeğin beslenme şekli, annenin gıda tüketimleri gibi. Normal bir bayanın günlük kalorisi 1500 ile 2000 arasında iken, emziren bir bayanın günlük kalorisi 4000 ile 5000 arasına ulaşabilmektedir. Durum böyle olunca, besin tüketimlerine dikkat edilmesi gerekiyor.

Bebek bakımı için önemli faktörlerden birisi annenin sıvı tüketiminin fazla olmasıdır. Bunun haricinde gaz sorunu yaşamak için, günlük yemek öğünleri aksatılmadan düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Gaz sancısını gidermek için, emzirme dönemlerinde annelerin kesinlikle inek sütünden uzak durmaları gerekir. Annenin tüketmiş olduğu süt ile annenin çocuğa vermiş olduğu süt aracılığı ile çocuğa giden mineraller çocuk üzerinde kolik ağlamalara neden olabilmektedir.

Çocuklarda merak edilen bir diğer konu ise reflüdür. Reflü sorununu azaltabilmek için, bebek beslenirken doğru bir biçimde beslenmelidir. Süt verilirken, bebek 45 derecelik bir açı ile beslenmeli ve beslenme sonunda yirmi dakika civarında anne kucağında dik bir vaziyette tutulmalıdır.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*