Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır? Kazancı Nedir?

Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır? İşte Sizden İstenilen Şartlar

Beyaz eşya mağazası açıp tüm markalarla ürün satmak istiyorsanız sıfır gecikmeli bir iş kariyerine başlamış olabilirsiniz. Beyaz eşya sektörüne girecekseniz atacağınız en mantıklı adım marka distribütör seçerek firma ile çalışmaya devam etmek olacaktır. Beyaz eşya alanında en karlı bayiler aşağıda listelenecektir.

 • BOSCH
 • ARÇELİK
 • VESTEL
 • SIEMENS
 • LG
Beyaz eşya bayiliği

Bahsettiğimiz herhangi bir şirketin bayilik haklarına sahipseniz, çok önemli karlar elde ederek karınızı artırabileceksiniz.

Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır?

Bir beyaz eşya distribütörü olarak işinize başlamak istiyorsanız öncelikle dağıtımını yapmak istediğiniz firmayı belirlemelisiniz. Distribütör almak isteyen firma hakkında çok iyi bir araştırma yapmalısınız. Açmak istediğiniz firmanın bulunduğu bölgede bu çok önemlidir. Yani bayilik açacağınız bölgedeki yaşayanların ortalama ekonomik durumunu göz önünde bulundurmalısınız. Bir diğer önemli konu ise bayilik sahibi olmak istediğiniz firmanın hizmet vermesi gerektiğidir.

Yetkili servisin firmanızı açtığınız bölgede olmasını sağlamalısınız. Bu konulara dikkat ettikten sonra distribütörlük almak istediğiniz firma ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İnternet veya telefon yoluyla ön başvuru yapabilirsiniz. Ön başvuru yapıldıktan sonra yetkili firma tarafınıza dönüş sağlayacaktır. Aşağıda, mülakattan sonra mülakat sırasında bölge müdürünüzle iletişime geçmenizi özellikle tavsiye ettiğimiz soruların bir listesi bulunmaktadır.

 • İşe başlarken en az kaç ne kadarlık ürün satın alınmalıdır?
 • Firmanın kar marjı nedir?
 • Ürünlerin teslim süresinin hangi bayiden ne kadardır?
 • Reklam veya abonelik ücreti alınır mı?
 • Açacağınız yer için belli başlı kriterler var mı varsa neler?
 • Diğer firmaların ürünlerini satma konusunda tutumları nedir?
 • Bir sorun varsa stok ürünü iade edilebilir mi?

Örnek olması ve konunun daha iyi anlaşılabilmesi için birkaç firmanın bayilik adımlarından bahsedelim.

Bosch Firmasının Bayilik Şartları Nelerdir?

Şirketin dağıtım haklarını almak istediğinizde bir garanti sağlamalısınız. Şirket, en kalabalık bölgede bayilik açılmasını önerir. Alışveriş merkezlerinde dağıtıma izin verilmez.

Mağaza açmanız tavsiye edilmelidir. Sektördeki deneyiminiz araştırılır. Müşteri odaklılığa odaklanırken, kişilerarası ilişkileri de önemsenir. Özellikle yatırımcıların şirketin yanında olması gerektiğine işaret edilir. Başka hiçbir şirketin ürünlerinin satılamayacağına dair bir açıklama yapılır.

Firma tanınmış firmalardan biri olduğu için kar marjı oldukça yüksektir. Bu firma ile çalışmaya başladığınızda ürün çeşitliliğiniz nedeniyle daha fazla müşteriniz olacaktır.

Arçelik Bayilik Şartları Nelerdir?

Markanın teknik destek olanakları vardır. Ürün dağılımına göre, satışlardan elde edilen kar yaklaşık %10 ila %35 dolaylarındadır. Şirketin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşması için çevresinde sürekli destek departmanları olması gerekir. Markanın bayilik verileceği şehirde ayrıcalıklı bir satıcı olunması istenir. Şirket, Koç Holding’in ürettiği ürünlerin yanı sıra kendi ürünlerini de satabilmelidir.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*