Bir Kadın İle Erkeği Ayıran Genetik Faktörler Nelerdir?

Erkek ve kadın arasında hem genetik açıdan hem de  duygusal açıdan hayli farklılıklar vardır. Olmalıdır elbette. Olmasa çekilmez olur, ayrı olmaz. Peki erkeğin özellikleri nelerdir, kadınların özellikleri nelerdir?

Bir Kadın İle Erkeği Ayıran Genetik Faktörler ?

Kadınlar Her Konuda Esnek

Biliyorsunuz vücudumuzun yaklaşık yüzde 70’i sudan oluşmuştur. Bu kaslanmayı ve gücü de beraberinde getirir. Bu anlamda erkeklerin vücutlarında daha fazla suyun olduğunu anlamaktayız. Kan da en önemli yaşam kaynaklarımızdandır. Erkeğin özellikleri arasında kan miktarı ve kanın özellikleri, kadına göre farklılık gösterir. Erkelerin vücutlarında ortalama 4.5 litre kan varken kadınlarda ise bu ortalama 3.6 litre kadardır. Erkeklerin kanı daha koyu ve kıvamlıdır. Kadınların özellikleri arasında kan daha akışkandır. Erkeklerin genelde kadınlara göre tansiyonu bu anlamda daha yüksektir. Tüm bu kan değerleri açısından bakıldığında erkek ve kadın arasında vücut ısıları da farklı olacaktır. erkeklerin vücut ısıları kadınlara göre daha yüksektir. İskelet sistemleri açısından kadınların iskelet sistemleri daha hafif ve küçüktür. Kadınların tek büyük olduğu kemik bölgesi, malumunuz kalça kemiğidir. Kadınların erkeklere göre daha esnek bir yapısı ve kemik özellikleri vardır.

Tiz Ses Genetik Özellikleri

Erkek ve kadın arasında en farklı özelliklerden biri de sestir. Görmeden de birinin kadın ve erkek olduğunu anlayabilirsiniz. Erkeğin özellikleri arasında seslerinin kalın olduğunu kadınların özellikleri arasında da seslerinin daha ince ve tiz olduğunu biliriz. Ancak kadınların işitme ve koku alma duyuları daha gelişmiştir, ancak erkekler daha keskin görünüştedir. Erkeklerin güçlü vücut yapıları ve kanlarının özellikleri sayesinde daha az hastalandıkları bilinir. Kadınların yağ dokusu ve oranı fazladır.

Saçları Güçlü Derisi Hassas

Kadınların güçlü saçları ve saç kökleri daha derindir. Erkekler daha fazla terlerler. Erkeklerin beyni yüzde 15 daha ağırdır. Ancak kadınların beyninin iki küresi arasındaki iletişimleri daha güçlüdür. Erkeklerin kalbi kadınlara göre daha büyüktür ancak kadınlarınki daha hızlı çalışır. Erkekler daha erken yaşlanırlar. 50 yaşındaki bir kadının vücut hareketleri yüzde 90 verimliyken erkeklerin ise sadece yüzde 70 verimlidir. Ancak biraz önce belirttiğimiz gibi kadınların derileri daha hassastır. Bu nedenle daha hızlı kırışırlar ve yaşlanmalarını gösterirler. Erkekler de ise kırışmadan çok ilerleyen yaşlarda derin kıvrımlar ortaya çıkacaktır. Kadınların daha yağlı fiziksel özellikleri sebebiyle daha az üşüdüklerini söyleyebiliriz. Kadınlar daha fazla ağlarlar. Göz pınarları, duygusallıkları gibi özellikleri değil süt hormonlarından dolayı daha fazla ağlarlar.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*