Cin Nedir? Cinler Var mıdır?

Cin Nedir, Cinler Var mıdır?, Cinler Hakkında Bilgiler.

Cinler; Kuran-ı Kerim’de bahsedilen, manevi ve görülemeyen yaratıklara verilen isimdir. Bu varlıklar gizemleriyle her dönemin tartışma konusu olmuştur. Bu varlıkların görülmemiş  ve ispatlanamayan tarafının oluşu, onlara duyulan merakı iyice arttırmış ve tüm zamanların en merak edilen konularından biri haline getirmiştir. Özellikle toplumların cinler var mıdır  sorusuna tam olarak cevap bulamayışı, onları en ilgi çeken konulardan biri haline dönüştürmüştür.

Cinlerin dindeki yeri nedir ?

Cinleri haber veren kaynağın Kuran-ı Kerim olduğundan yola çıkarak, onların kesinliğini bu şekilde kabul edebiliriz. Cinlerin varlığı Kuran-ı Kerim’de defalarca bildirilmiştir. Kuran’ın bildirdiğine göre cinler; aynı insanlar gibi doğarlar, yaşarlar, ürerler ve  ölürler. Cinlerinde yaratılış amacı, tıpkı insanlar gibi, sadece Allah’ı tanıyıp ona kulluk etmektir. Cinlerin dindeki yeri nedir sorusunu şu şekilde açıklayabiliriz. Cinlerin varlığı ayetlerde defalarca bildirilmiş olup, özellikleri hakkında bilgi verilmiştir. Kur’an cinlerin, insanlardan çok daha önce yaratıldığını belirtir. İnsanlar ise, cinlerden çok daha sonra üstün özellikleriyle yaratılmış, ve dünyaya halife kılınmıştır. Kuran-ı Kerim cinlerin varlığından, Cin suresiyle de haber vermiş, cinlerin de vazifesinin yalnızca kulluk olduğunu bildirmiştir.

Cinlerin özellikleri nelerdir ?

Bu varlıkların temel özellikleri arasında; ateşten yaratılışları geliyor. Ayrıca insanlardan farklı olarak, başka bir boyutta yaşayan cinleri, insanlar algılayamaz ve manen kavrayamazlar. Cinlerin ateşten ve dumandan yaratılmış olmaları, onlara kendilerini istedikleri her şekle ve kılığa bürünme imkanı veriyor. Cinler aynı zamanda ışık hızında hareket etme kabiliyetine sahiptir.

İstediği her yere saniye aralığında ulaşabilirler. İnsanlardan kat kat daha güçlü bir yapıya sahiptirler. Yalnız akıl, anlama kabiliyeti ve irade olarak insanlardan daha zayıftırlar. Bu canlıların yaşantıları, insanların yaşantılarına benzer. İnsanlar gibi; evlenirler, çoğalırlar, normal yaşantıları ve eğitim hayatları vardır vs. Yalnız cinlerin ömürleri insanlardan bir hayli fazladır, bu yönle insanlardan ayrılırlar. Buna ek olarak cinler tıpkı insanlar gibi çeşit çeşit ırka, dillere ve inanışlara sahiptir.  Ve yaşayışlarına insanlar gibi devam etmektedirler.

 

Cinler  insanlara zarar verebilir mi ?

Cinlerin de kendi yaşantıları vardır. Aksi bir durum olmadığında, insanlara musallat olmaları mümkün değildir. İnsanların bilmeden yaptıkları hatalar; cinlerin bölgelerine girmeleri, onları öldürmeleri, zarar vermeleri, büyüler vs. cinleri insanlara musallat edebilir. Bu durumda insanlara zarar vermek ve intikam almak isteyebilirler. Onun dışındaki durumlar için, cinler kendi hayatlarını sürdüren varlıklardır. İnsanlara zarar vermezler ve çok eski zamanlarda insanları korkutmak ve onlara zarar vermek, cinler için yasaklanmıştır.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 101 geri izleme / bildirim

  1. Cinler Gelecekten Haber Verebilir mi? – BilgiSepeti.Net » Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*