Cinler Gelecekten Haber Verebilir mi?

Cinler Ve Gelecek Hakkında

Bu husus bilhassa son zamanlarda sık gündeme geliyor. Sorunuzun cevabını verelim: Cinler gelecekten haber veremez, bir defa bunun kuşkusuz unutulmaması şarttır. Gelecek anlamında dile getirdiğimiz kelime gayb, his ve bilgimiz ile algılama edemediğimiz ve edinemediğimiz rahat hususlardır. Kimi şarlatan müneccim, tarotçu ya da astrologlar, gaybden yani gelecekten haber verebildiklerini bahis ederler. Bunların iddiası şüphesiz dürüst değildir ve ben Müslümanım diyenin inanmaması gereken kayda değer bir husustur. Çünkü gaybın anahtarı Allah’ın himayesindedir. Tarotçu ve Astrologlara inanmamak gerekir. Falcıların bilebildiği tek şey, birazdan cebinizdeki üç-beş kuruş paranın ceplerine gireceğidir.

Cinler Gelecekten Haber Verebilir mi?

cinler gelecekten haber verebilir mi
cinler gelecekten haber verebilir mi

İman etmiş, Müslüman cinlerle irtibat halindeki bir kişinin eğer ehli sünnet şuur ve maneviyatı tam ise onun Müslüman cinlerle yaptığı istişareye bir nebze güvenilebilir. Fakat bu istişare gelecekten haber verme manası taşımaz. Bir cin, geçmişte yaşanmış bir olayı bilebilir, kaybı bulabilir. Bütün bunlar geleceğe ait veriler değildir malumunuz.

Cinler, olma şartları gerçekleşmiş bir konu üstünde tahmin yürütebilirler. Büyük bir üstte oturduğumuzu ve rayları iyice görebildiğimizi düşünelim. O esnada benzer rayı yanlışlıkla kullanan iki tren olduğunu, tepedeki görebiliyor fakat aynı rayı kullanan trenin makinistleri olayın haberdar değiller. Kaza, kendi raylarına geçmezlerse zorunlu! Çıplak gözle bu durumu görebilen bizler, trenlerin kısa süre içinde kaza yapabileceğini haber veriyorsa, bu husus gayba ve dolayısıyla gelecekten farkında olan etmeye, yani bir anlamda falcılığa girmez. Şartları gerçekleşmiş bir olayın bir sonraki aşamasını “tahmin” etmek ise gelecekten haberdar etmek demek değildir. Mevla iki treni de aniden durdurabilir, yol çökebilir, yıldırım düşebilir.. Özetle geleceği yalnızca Allah Zülcelal bilebilir. Cinlerin on lafının sekizi yalandır genel düşüncesinden hareketle bu hususlara da çok irtibat etmemek gerekir.

Cin Nedir? Tıkla Öğren

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*