Çok Fazla Şeker Tükettiğinizi Gösteren 7 Belirti

Neredeyse hepimiz şekeri severiz, fazla şeker tüketiminin zararları ve etkilerini bildiğimiz halde fazlaca tüketiriz. fazla şeker tüketimi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Çok fazla şeker tüketir ve yerseniz, vücudunuzdaki birtakım uyarı işaretlerini ciddiye almanız gerekir. Bu alışkanlığınızdan vazgeçmek için uğraşmanız gerekecek Şekerin bedeninize ne yaptığını bildiğinizde, tatlılar, şekerlemeler size çok daha az cazip hale gelecektir. Makalemizde Şekerin zararları ve fazla tüketimi halinde vücudumuzda baş gösterecek bazı rahatsızlıklardan bahsettik. Sizde fazla şeker tüketen grup içerisindeyseniz , aşağıdaki 7 sorun ile uğraşmanız gerekebilir:

Çok Fazla Şeker Tükettiğinizi Gösteren 7 Belirti
Çok Fazla Şeker Tükettiğinizi Gösteren 7 Belirti

Sürekli tatlı yeme isteği

Şeker ve karbonhidratlara karşı sürekli yeme isteği hissediyorsanız şeker bağımlılığınızın olduğunu düşünebilirsiniz. Vücudunuzdaki bu bağımlılığı kaldırmak için, kendinizi bir detoksifikasyon işlemine tabi tutmanız gerekir. acilen şekere karşı diyet uygulamalısınız.

Enerji eksikliği ve yorgunluk

Bir şeker bağımlılığının bir başka belirtisi, belirli bir sebep olmaksızın sürekli yorgunluk hissi. Şeker ve karbonhidratlar geçici bir enerji artışı sağlarlarsa da, vücudunuzdaki enerjiyi hızlı şekilde emerler. İyi uyuduktan sonra bile sabahları yorgun hissediyorsanız çok fazla şeker tüketiminden kaynaklanabilir.

Ayaklar ve cilt ile ilgili sorunlar

Fazla şeker tüketimi egzama, rosacea veya akne ye neden olabilir. Çünkü şeker vücutta iltihaba neden olabilir. Şeker diyeti uygulayarak, bu sorunu çözebilirsiniz.
New Yorklu bir podiatrist Dr. S. Green’e göre, Plantar fasiit senin ana suçlusu şeker. Plantar fasiit, topuk ve ayaklarda ağrıya neden olan bir durumdur. Gözlerin altındaki yorgunluk ve koyu renkli daireler aşırı şeker tüketiminden kaynaklanabilir.

Kilo alımı

Unutulmaması gereken şey çok fazla şekerin çok fazla kaloriye eşdeğer olmasıdır.Bunun nedeni, şekerin protein veya lif içermediğidir. İnsülin direnci ve kilo artışı aşırı şeker alımı nedeniyle aşırı insülin üretimine bağlı olabilir.

Sık Grip ve soğuk algınlığı

Düzenli olarak gribe veya soğuk algınlığı rahatsızlığına yakalanırsanız, çok fazla şeker tükettiğiniz için olabilir. Çok fazla şeker tüketirken, vücudunuz gribe ve soğuk algınlığına karşı etkili bir şekilde yenik düşer ve bağışıklık sistemi de zayıflar.

Düşünce Bozuklukları Depresyon

Çok fazla şeker yerseniz insülin seviyeleri zirveye çıkar. Bu durum süreklilik halini alırsa, büyük bilişsel sorunlara neden olabilir. Çok fazla şekerli gıda tükettikten sonra hissettiğiniz tükenmişlik duygusu buna en güzel örnektir. Kendinizi sinirli ve endişeli hissediyorsanız çok fazla şekerli gıda tüketmiş olabilirsiniz.

Tat Alma Bozuklukları

Çok fazla şeker tüketmek tat alma ve damak tadınızı çok etkiler ve şeker toleransınızı etkiler. Hiçbir şey daha önce olduğu kadar tatlı gelmemeye başlayabilir. Ne yerseniz yiyin yeteri kadar tatlı gelmemeye başlar. Eğer şekerden kaçınırsanız, yediğiniz her şeyin tadını çok daha lezzetli olduğunun farkına vararak , tatlı zevklerin tadını çıkarabilirsiniz.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*