Çok satış yapmak için ne yapmak gerekir?

 COVID-19 salgını başladığından beri, Amerika Birleşik Devletleri ve ötesindeki milyonlarca işletme kapanmak zorunda kaldı ve etkin bir şekilde gelirlerini kaybetti. Çevrimiçi ortamda temel ürün ve hizmetleri satanlar bile sıkıntıyı hissediyor, çünkü çok sayıda iş kaybeden tüketici daha az müşteri anlamına geliyor.

Yeniden daha fazla satış yapmaya başlamak için ne yapabileceğinizi merak ediyorsunuzdur. Ekonomi yeniden açılırken, satışlarınızın normale dönmesini umarak oturup beklemeyin. Harekete geçmelisiniz.

Doğrudan reklamlara aşırı harcamadan satışları nasıl artıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Satışlarınızın Neden Düştüğünü Belirleyin

Düştükleri için satışları artırmak istiyorsanız, ilk adım işlerin neden bu yönde gittiğini anlamaktır.

İşletmenizin niteliğine bağlı olarak, satışlarınızın düşmesine neden olabilecek bir dizi faktör vardır. Örneğin, ürününüzün artık piyasadaki en iyi ürün olmaması olabilir.

Pazarlama kampanyalarına yaptığınız harcamaları azalttığınız için satışlarınız düşebilir. Ürününüzün kalitesi düştüğü için düşebilirler.

Sebep ne olursa olsun, işin özüne inmek sizin işiniz. Satışların düşmesine neyin yol açtığını bilmeden, hatayı düzeltmenize ve satışlarınızın tekrar yükselişe geçmesini sağlayacak bir strateji tasarlamak pek mümkün değildir.

Büyük soru şudur: Satışlarınızın düşüş nedenini nasıl belirlersiniz?

Yine değişir. Bazı nedenleri tespit etmek kolaydır, diğerleri kapsamlı araştırma gerektirir. Her iki durumda da, müşteriniz ihtiyacınız olan cevaplara her zaman sahip olacaktır.

Ürününüzün Kalitesini Artırın

Hiçbir ürün mükemmel değildir.

Şu anda olduğu gibi ürününüzün müşterilerinize verebileceğiniz en iyi şey olduğunu düşünüyorsanız bilmeniz gereken şey budur. Genel bir kural olarak, ürün geliştirme her zaman devam eden bir çalışmadır.

Ürününüzü güncellemeye devam etmiyorsanız, rakipleriniz giderek daha fazla müşterinizi çekmeye başladığında şaşırmayın. Bunun nedeni, üstün bir ürün sunmalarıdır.

Kalite iyileştirmenin çok maliyetli olması gerekmez. Çoğu zaman, müşteri deneyimi açısından büyük bir fark yaratmak için basit bir ince ayar yeterlidir.

Buradaki zorluk, ne tür güncellemelerin yapılacağını bilmektir. Ancak, bu kolaydır. Müşterinizi cesaretlendirin ve geri bildirim bırakın ve iyileştirilmesi gereken alanları bulmak için kullanın.

Veya belki de ince ayar yapmanız gereken şey, ürününüzün ambalaj tasarımıdır. Ambalajınızın tasarımının bir alıcının karar verme sürecini etkilediğini biliyor muydunuz?

Mağazanız için bir web sitesi kurun

Türkiye’deki işletmelerin yaklaşık yüzde 65’sinin bir web sitesi yok.

Bu bir aldatmaca değil. Neredeyse her Amerikalının çevrimiçi alışveriş yaptığı Dijital Çağda, birkaç işletmenin yalnızca yerel mağazalara sahip olması kafa karıştırıcı.

İşletmeniz bunların arasındaysa, satışlarınızın düşüşe geçmesine şaşmamalı. Satış motorunuzun yeniden hızlanmasını sağlamak için işletmenizi çevrimiçi ortama taşımak tüm ihtiyacınız olabilir.

İşletmenizin niteliğine bağlı olarak, onu çevrimiçi yapmak, tam teşekküllü bir e-ticaret mağazası kurmak veya markanızın web üzerindeki varlığını inşa eden bir iş web sitesi oluşturmak anlamına gelebilir.

Her iki durumda da, bu görevi üstlenmek için bir profesyonele ihtiyacınız var. Bir işletme web sitesi veya e-ticaret mağazası oluştururken DIY yaklaşımını benimseyen girişimcilerden biri olmayın.

Bir Satış Müdürü / Uzmanı İşe Alın

Küçük işletmelerin büyük çoğunluğunun bir satış müdürü yoktur çünkü çok düşük bir bütçeyle çalışırlar.

Bu anlaşılabilir bir durumdur, ancak satış makinenizi yeniden canlandırmanın etkili yollarını ararken, bir satış müdürü veya şirket içi satış uzmanı işe almak işe yarayabilir. Ekibinizdeki bu profesyonel ile, artık satış stratejileri geliştirme ve uygulama konusunda endişelenmenize gerek yok.

Bir satış müdürü mevcut satış süreçlerinizi değerlendirecek, zayıf yönleri bulacak ve uygun değişiklikleri uygulayacaktır. Sonuç? Satış rakamlarınız kesinlikle yükselmeye başlayacak.

Satış Temsilcilerinizi Eğitin

Bir satış müdürü işe almak söz konusu değilse, mevcut satış ekibinizden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmalısınız. Çoğu işletmenin kadrosunda en az bir satış temsilcisi vardır.

Satış temsilcinizi işe aldığınızdan beri, becerilerini ve bilgilerini geliştirebilmeleri için onları herhangi bir eğitim programına kaydettiniz mi? Ya da bir çalışanın becerilerinin geliştirilmesi üzerinde çalışmanın bireysel sorumluluğu olduğunu mu varsayıyorsunuz?

Satış temsilcilerinizin iyi performans göstermesini istiyorsanız, beceri geliştirmelerine yatırım yapmak çok önemlidir? Kısa satış kurslarına katılmaları için ödeme yapın veya onlara koçluk yapacak bir eğitmen getirin.

Çevrimiçi İtibarınızı Temizleyin

İşletmeniz çevrimiçi olsun ya da olmasın, çevrimiçi bir itibara sahip olma şansı yüksektir. Tüketiciler, çevrimiçi inceleme sitelerinde her zaman çeşitli markalarla yaşadıkları deneyimleri paylaşıyorlar. Hatta bazı siteler tüketicilere bir işletmeyi değerlendirme gücü bile veriyor.

Çevrimiçi itibarınız satışlarınızı artırabilir veya azaltabilir. Olumlu bir itibarınız varsa, satışlarınız muhtemelen artacaktır. Ancak olumsuz bir itibarınız varsa, tüketiciler bir satın alma kararı vermeden önce çevrimiçi incelemeleri kontrol ettikleri için satışlarınız düşebilir.

Bir itibar yönetimi şirketini işe almak gibi olumsuz bir itibarı temizlemek için atabileceğiniz adımlar vardır.

Satışları Nasıl Artıracağınıza Dair Bu Kılavuzu İzleyin

Satış olmadan işiniz olmaz. Bu, girişimciliğin basit gerçeğidir.

Satışlarınız düşüyorsa, her şeyin yoluna gireceğini umarak oturmayın. Düşüş asla durmayabilir ve tersine dönmeyebilir. Satışları nasıl artıracağınızla ilgili bu kılavuzda öğrendiklerinizi ortaya koyarak harekete geçin.

kaynak : https://www.shoemoney.com/2020/11/13/how-to-increase-sales-without-splurging-too-much-money-on-ads/

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*