Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Diş Bakımı Nedir?, Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Diş Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir, Diş Bakımı Nasıl Yapılır

Dişler insan hayatında çok önemli bir hayata sahiptir. Çünkü yediğimiz besinlerin kolayca sindirilebilmesi öncelikle gıdaların dişler tarafından iyice çiğnenebilmesine bağlıdır. Bu nedenle diş bakımına büyük önem verilmelidir.

Dişlerimizi fırçalamak ve bakımını yaptırmanın dışında asla yapılmaması gereken şeyler de vardır. Bunlar şöyle sıralanabilir:

Diş Bakımı Nasıl Yapılır?
Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

• Diş minesinin yıpranmaması için çok sıcak ve çok soğuk yiyeceklerden uzak durmak gerekmektedir. Hatta sıcak ve soğuk yiyecekler asla birbirlerinin ardından yenmemelidir.

• Fındık, ceviz gibi çok sert maddeleri dişlerle kırmaya çalışmak dişlere son derece zararlıdır. Bu durumda diş minesi çatlar ve dişler büyük zarar görür.

• Diş çürümelerinin en önemli sebeplerinden bir tanesi, şekerli, nişastalı gıdaların ürettiği asitlerdir. Bu asitler mine tabakasını delerek fildişine geçerler. Bu nedenle şekerli ve nişastalı gıdalar yedikten sonra dişler iyice fırçalanmalıdır.

• Kürdan,, iğne gibi sert ve sivri nesnelerle dişleri kurcalamak da mine tabakasının çatlamasına sebep olmaktadır.

Diş Bakımı Uygulaması Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Benzer Bilgiler İçin Sağlık Kategorimize Göz Atabilirsiniz

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*