Diş iltihabına doğal çözümler

Diş iltihabı diş kökünü ve diş çevresindeki dokuları etkileyen bir cerahat türüdür. Diş iltihabı kendini ağn ve ateşle birlikte gösterir. Genelde diş çürükleri nedeniyle meydana gelir. Diş itihabı kronik ayla gelirse , kist haline gelir ve ağız mukozası veya yüz çevresini delip dış çevrelere nüfuz eder. Diş çürüklerini önemsemek gerekir.

Çünkü vaktinde ve dürüst şekilde çare edilmez ise bu koşul problemli bir rahatsızlığa sebep olabilir. Çürüğün olduğu yerdeki bakteriler, enfeksiyon biçiminde çevre kemiğe ve köke yayılır. Enfeksiyon diş köküne yayıldığı süre şişkinlik ve ağrıya sebep olabilir. Eğer enfeksiyon kemiğe yayılır ise diş kaybedilebilir.

Peki diş iltihabına ne iyi gelir? Aşağıdaki doğal yöntemler ile diş iltihabına çözüm bulabilirsiniz.

Hatmi kökü, çiçeği ve yaprağı kaynatılıp, suyu ile ağızda gargara yapılır.

– Meyan kökü: Gün içerisinde 2 ila 3 kez bir fincan bardağı su ile kaynatılıp içilir ise diş iltihabı ve plakların oluşumuna mani olur.

– At kuyruğu otu: 10 dk suda kaynatıldıktan sonradan suyu ile gargara yapılır.

– Papatya çayı: 250 miligram sıcak su içerisine 2 ila 3 akarsu kaşığı papatya eklenir. Yemeklerden sonra suyu ile ağızda gargara yapılır.- Su teresi diş iltihabına iyi gelir.

– Ağaççileği çiçeğini kaynatın ve suyu ile gargara yapın.

– Frenk üzümü kaynatın ve suyu ile ağzınıza gargara yapın. – Bal, sirke ve adaçaymı kanştırıp kaynatın. Meydana Çıkan suyla gargara yapın.

– Adaçayını kaynatın ve suyu ile gargara yapın- Kan otunu kaynatın ve suyu ile gargara yapın.

– Ekinezyayı ağız gargaranıza ekleyin. Bu karışımla ağzınızı çalkalayın.

– Karahindiba, ısırgan otu yapraklan, semizotu ve ıspanakları her zaman birlikte kaynatın. Arkasından sulan ile gargara yapın.- Çay demleyerek ağzınızda gargara yapın.

– Bir akarsu kaşığı ratanyayı 250 miligram kaynar su içerisine ekleyin ve demleyin. Demlemeniz peşinde içebilir yada ağzınızda gargara yapabilirsiniz.

– Isırgan otunu kaynatın ve ağızda çalkalayın. Ardıç ile karıştırıldığında daha etkin sonuç veriyor.

– Nar suyu da diş iltihaplarına iyi gelir.

– 2 nehir kaşığı kuru naneyi 250 miligram kaynar suya ekleyin. Demlemenizin ardından içebilir veya da ağzınızda gargara yapabilirsiniz.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*