Dizüstü Bilgisayar Şarj Bağlantı Noktası Nasıl Tamir Edilir?

Piliniz aniden azaldığında dizüstü bilgisayarınızı bir proje için kullanmaktan daha kötü bir şey olamaz. Fişe takmak için acele ediyorsunuz ama hiçbir şey olmuyor.

Duvar prizinin iyi çalıştığını varsayarsak, şarj bağlantı noktanızda bir sorun olma ihtimali vardır. Aşağıda, dizüstü bilgisayarınızın şarj bağlantı noktasının bozuk olup olmadığını nasıl anlayacağınız ve düzeltmek için neler yapabileceğinizle ilgili bazı ipuçları verilmiştir.

Tozu veya Kiri Temizleyin

Yapmanız gereken ilk şey, bağlantı noktasını elinizden geldiğince temizlemektir. Güç bağlantısındaki sorunun bağlantı noktasının içindeki toz veya kirle ilgili olması ihtimali vardır. 

Şarj bağlantı noktanızı temizlemek için gerçek süreç, sahip olduğunuz dizüstü bilgisayarın türüne bağlı olacaktır. 

Basınçlı hava yakınınızdaki herhangi bir elektronik mağazasından veya ofis malzemeleri mağazasından satın alınabilir. Pipeti kullanarak, 1 ila 2 saniyelik patlamalarla şarj portuna hava atarsınız. 

Ancak, bu kutuları Apple lightning bağlantı noktaları için kullanmamanız önerilir.

Limanda gözle görülür tüy bırakma varsa, ucunda biraz pamuk olan bir kürdan kullanabilirsin.

Fişi kontrol edin

Bir dizüstü bilgisayar tamircisi kullanmadan önce yapılacak bir diğer şey de, herhangi bir kusur olup olmadığını görmek için gerçek fişi ve güç tuğlasını kontrol etmektir.

Bunda gözle görülür bir sorun yoksa, başka bir cihazda deneyin ve şarj edip etmediğine bakın. Kendiniz bir voltmetreniz yoksa, çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için her zaman yerel bir tamirhaneyi ziyaret edebilirsiniz.

Güç tuğlasını değiştirmek, şarj portunu onarmaktan çok daha ucuz ve daha kolay olabilir.

Pil Arızaları

Dizüstü bilgisayarınızla ilgili sorun pil ile ilgili olabilir.

Pilinizin sağlığını kontrol etmek için bilgisayarınızla tarama yapabilirsiniz. Pil çıkarılabilir ise, onu da çıkarabilir, cihazınızdaki kalan gücü boşaltabilir ve fişi yeniden deneyebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayar pilsiz açılırsa, artık suçluyu biliyorsunuzdur. Çıkarılamayan piller için muhtemelen biraz yardım almanız gerekecektir.

Hatalı Dizüstü Bilgisayar Şarj Bağlantı Noktası

Her şey düzgün çalışıyorsa veya çalışıyorsa, dizüstü bilgisayarınızın şarj bağlantı noktasının gevşek veya bozuk olup olmadığını kontrol edin. Maalesef evde yapılması kolay bir iş değil.

Teknik olarak daha eğilimli olanlar için, belirli dizüstü bilgisayarınızı nasıl parçalayacağınızı özetleyen çevrimiçi birçok kılavuz bulabilirsiniz. Bazı durumlarda, gevşek bir bağlantı noktası anakarta geri lehimlenebilir.

Garantisini bozmak istemeyen ve tek bilgisayarına zarar verme riskiyle karşı karşıya olanlara gelince, profesyonel onarımlar yaptırmalısınız.

Dizüstü Bilgisayarınızı Çalıştırın

Hatalı bir dizüstü bilgisayarın şarj bağlantı noktasının gününüzü mahvetmesine izin vermeyin. 

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*