Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Hamilelikten Sonra Kolay Kilo Verme 

Doğum sonrası kilo kaybı birçok kadın için bir sorundur. Yeni doğmuş bir bebeğe bakmak, yeni bir hayata alışmak ve doğumdan sonra iyileşmek streslidir. Ancak doğum sonrası sağlıklı bir kiloya dönmek çok önemlidir; Özellikle doğum yaptıktan sonra tekrar hamile kalmak istiyorsanız. Kadınlar doğum yaptıktan ve bebeklerini doğurduktan hemen sonra formlarını düşündüler. Kadınları doğumdan sonra hızlı kilo vermeye zorlamanın doğru olmadığını bilmek daha iyidir. Uygun diyet ve egzersizle zamanla kilo vermesi gerekir. Annelerin kilo vermesi doğum yaptıktan sonra üç ila altı ay sürer.

Doğum Sonrası Kilo Verme
Doğum Sonrası Kilo Verme

Doğumdan sonra fazla kilolu olma sorunu yaşamamaları için hamilelikte dengeli beslenmeye de özen göstermeleri gerekir. Hamilelik sırasında sağlıklı bir diyet seçmek ve bebeğinize bakmak ve doğumdan sonra emzirmek, hoşunuza gitse de gitmese de dengeli bir kilonun korunmasına yardımcı olur. Ne yazık ki çoğu kadın doğum yaptıktan sonra orijinal kilosuna dönemez. Tek başına egzersiz, orijinal ağırlıklarına dönmelerini garanti etmez. En iyi yol, doğumdan sonra dengeli bir diyet seçmektir.

Doğumdan Sonra Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Gerçekçi Olun

Dergilerde gördüklerinizin ve doğum sonrası ünlülerden duyduğunuz hikayelerin aksine, bu dönemden sonra kilo vermek zaman alıyor. Kadınlar doğum yaptıktan sonra 12 ay boyunca 0,5 ila 3 kg fazla hamilelik ağırlığını korurlar. Kadınların % 4 ila 30’u 2,5 kg’dan fazla gebelik ağırlığı taşır ve % 14 ila 20’si bu kilonun 5 kg’dan fazlasını taşır. Bebeğe zarar vermeden kilo vermek zaman alır.

Doğum Sonra Kilo Nasıl Verilir?
Doğum Sonra Kilo Nasıl Verilir?

Hızlı Diyetler Kullanmayın 

Hızlı diyetler genellikle düşük kalorilidir ve kısa vadede kilo vermeyi amaçlar. Bebek doğduktan sonra, vücudun en sağlıklı haline dönebilmesi ve bebeğe yetecek kadar süt üretebilmesi için onarılması ve iyileşmesi için sağlıklı besinlere ihtiyacı vardır. Kendinizi sadece tok hissettiren düşük kaliteli yiyecekler tüketmek yerine sağlıklı ve besleyici yiyecekler arayın. Somon, sardalye, ton balığı, yağsız et, kümes hayvanları, yumurta, fasulye, baklagiller, yoğurt ve tam tahıllar omega-3 yağ asitleri, kalsiyum, protein ve lif açısından zengindir. Bu yiyecekleri günlük rutininize dahil edin. Çok düşük kalorili bir diyet yeterli besin içermez ve sizi sürekli yorgun hissetmenize neden olur. Bu, bebeğinize bakmak için ihtiyaç duyduğunuz şeyin tam tersidir; Çünkü normalde yeni anneler uykusuzlukla mücadele eder.

Son Söz

Sevgili anneler, hamilelikten sonra kilo vermek zaman alır, bu yüzden doğru ve akıllı seçimlerle kendinize yardımcı olun ve bu yönde biraz çalışın. Sabır ve sebat yol boyunca iki temel ilkedir, bu yüzden başladığınız şeyi yapmaya devam edin. Herhangi bir şey yapmadan önce doktorunuzla konuşun. Doğumdan sonra aşırı kilolu olmak çok yaygındır. Normal kiloya dönmek, ileride sağlık ve hamilelik için çok faydalı olacaktır. Sağlıklı olmak, çocuğunuzla geçirdiğiniz zamandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Bu dönemde kilo vermenin en iyi ve en etkili yolu sağlıklı beslenme, emzirme ve düzenli egzersiz yapmaktır.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*