Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma
Evde Diş Beyazlatma

Evde Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evde Diş BeyazlatmaBirçok sebebe bağlı olarak sararan dişler ne yazık ki herkesin korkulu rüyası. Kim güzel bir gülümseme istemez ki. Özellikle bayanlar bu hususta çok daha hassas. Sararmış dişler yüzünden gülüşler saklı, dudaklar istenen dışı renklerde. Örneğin kırmızı ruj yahut bordo gibi dikkat çekici dudaklar ancak bembeyaz dişlerde hoş bir görüntüye sebebiyet veriyor, aksi durumda da gözleri canlı rengiyle kendine çektiği için adeta görüntü kirliliği oluşturuyor. Genetik faktörlerin etkisi dışında, sigara tüketimi, kafein, çay yani tüketilen besinler dişte lekeler oluşturarak zamanla sarı renk almasına neden olur.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Son zamanlarda birçok marka bu hususta ürünler üretmektedir ve gerçekten çok etkili ürünler piyasada mevuttur. Ancak biz şimdilik evde yapabileceğimiz çözümlerden bahsedeceğiz.

Evde Diş Beyazlatma

İlk olarak bu sorunun en etkili çözüm yolu elbette karbonattır. Birçok araştırmacı da buna kanaat getirmiştir. Diş fırçanızın üzerine bir çay kaşığı karbonat döküp, üzerine bir miktar limon sıkarsanız ve bununla dişlerinizi fırçalarsanız; birkaç kullanımda dişlerinizdeki beyazlamayı fark edeceksiniz. Bunun dışında muz kabuğu ile dişleri temizlemek uzun vadede sararmayı önlemekte ve diş lekelerinden arındırmakta.

Adaçayı da diş beyazlatma konusunda en etkili malzemelerden biridir. Dişler fırçalandıktan sonra her gece karbonat, adaçayı ve tarçın sürmek kısa vadede derdinize deva olacaktır.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*