Facebook Alternatifi Uygulamalar

Facebook tarzı uygulamalar
Facebook tarzı uygulamalar

Facebook benzeri işinize yarayacak uygulamalar

Facebook, platforma üye olan kullanıcıların fotoğraf, video, yazı paylaşmasını sağlayan ve diğer kişilerle iletişim kurmasına imkân tanıyan sosyal medya platformudur. Facebook’un ara yüzünden sıkıldıysanız ya da gizlilik politikasını doğru bulmuyorsanız, Facebook alternatifi uygulamalara göz atabilirsiniz.

Son günlerde WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesiyle yaptığı açıklamalar kullanıcıların güvenliğini tehdit etti. Facebook 19 Şubat 2014 yılında WhatsApp’ı 19 milyar dolara satın aldı. Başta WhatsApp daha sonra Facebook’un gizlilik sözleşmesinden endişe duyuyor olabilirsiniz. Facebook alternatifi uygulamalar, kişisel verilerinizi kullanmaz ve diğer üçüncü kişilerle paylaşmaz.

Sosyal medya denilince kullanıcıların aklına ilk gelen uygulama Facebook’tu. Şimdi ise sosyal ağda bulunmaması gereken tüm işlemleri barındırıyor. Facebook’un gizlilik politikası hakkında yaptığı açıklamalar, kullanıcı kaybına neden oldu. Yapılan bir araştırmaya göre, 18-29 yaş arasındaki kullanıcıların %44’ü uygulamayı sildiği söyleniliyor.

Facebook’u silmek istemeyen kullanıcıların birçoğu, geniş arkadaş çevresidir. Diğer platformları kullanırken, arkadaş, aile ve çevrenizle iletişim kuramayabilirsiniz. Facebook ile ülke ve şehir fark etmeksizin fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz.

Family Wall

Family Wall uygulaması Android ve İOS işletim sistemleriyle uyumlu çalışır. Takvim paylaşımı, alışveriş-bakkal listesi, aile bulucu, fotoğraf galerisi, video galerisi, güvenli ve özel mesajlaşma gibi lider aile düzenleyicisine sahip birçok özelliğe sahiptir. Bir işi yapmak için daha fazla zaman harcarken, organize etmek için daha az zaman harcarsınız. Uygulamaya telefon, tablet ve internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aile Takvimi

Uygulamanın kullanımı basit ve renkli takvimi bulunur. Bir kişinin ve ailenin programlarını görüntüleyebilirsiniz. Aile bireylerinin görebileceği randevular oluşturabilir ve üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Oluşturacağınız hatırlatıcılar ile birlikte hiçbir etkinliği kaçırmazsınız. Outlook ve Google takvimlerini senkronize ederek kullanabilirsiniz.

Alışveriş Listesi

Oluşturacağınız bakkal ya da alışveriş listesini tüm aile bireyleriyle paylaşabilirsiniz. Uygulamayı çevrimdışı açarak, alışveriş listesine ulaşabilirsiniz. Diğer aile bireylerinin eklediği ürünleri de görebilirsiniz. Böylece alışveriş yaparken alacağınız hiçbir şeyi unutmamış olursunuz.

Yapılacaklar Listesi

Kendiniz, çocuklar veya günlük işler için yapılacaklar listesi oluşturabilirsiniz. Aile bireylerinin yapacağı görevleri atayabilirsiniz. Uygulama sınırsız liste oluşturmanıza izin verir. Ebeveynler çocuklarını yakından takip etmek için, uygulamanın konum takibi özelliğini kullanabilir. Ev, iş, okul, aile gibi gruplar oluşturup, anlık bildirimler alabilirsiniz.

Uygulama ayrıca mesajlaşma, fotoğraf-video galeri paylaşma ve önemli kişileri belirleme özelliğine sahiptir. Family Wall’ın iki farklı sürümü vardır. Biri ücretsiz, diğeri ise Premium sürümüdür. 30 günlük deneme sürümünün ardından tüm özelliklere sahip olmak için, Premium paketini satın almanız gerekiyor.

23snaps

Aile bireyleri ve yakın arkadaşların fotoğraf ve video çekip, paylaşmasını sağlayan bir albümdür. İOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu çalışır. Çocuklarınızın ve kendinize ait özel anları tüm aile bireyleri ya da arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.

Ebeveyn olarak bebeğinize ait bebek defteri oluşturabilirsiniz. Defterin içine fotoğraf, video, hikâye, boy, kilo ve diğer durum güncellemelerini ekleyebilirsiniz.

Ortak ağ oluşturarak tüm bebek ve çocuklarınıza ait güncellemeleri ekleyebilirsiniz.

Özel ve güvenli yapıya sahip olan uygulamada, aile ya da yakın arkadaşlarınızın fotoğraflarınızı görmesine izin verebilirsiniz.

Yeni arkadaşlar davet edebilirsiniz. Kullanıcılar gönderilerinizi beğenebilir ya da yorum yapabilir.

Anılarınıza ait koleksiyonlar oluşturabilirsiniz.

Zaman çizelgesi ya da tarih aralıklarının belli olduğu takvim görünümünde fotoğraflar oluşturabilirsiniz.

Fotoğraflara filtre ve çerçeve ekleyerek güzelleştirebilirsiniz.

Edmodo

Eğitim sektöründe başarılı uygulamalardan biridir. Android ve İOS cihazlarla uyumlu çalışır. Öğretmenler ve öğrenciler arasında sosyal medya görevi görür. Uygulamanın amacı, ders paylaşımı, ebeveynleri aktif tutma ve sınıf topluluğu oluşturmaktır.

Öğretmen olarak, dünyanın her bir yerinden diğer öğretmenlerle iletişim kurabilirsiniz. Paylaşılan ders kaynaklarını inceleyebilirsiniz. Belirlediğiniz sınıflar ve ödevler tek bir yerde toplanır. Paylaşılan mesajları öğrenci ve veliler ile de paylaşabilirsiniz. Öğrencilerinizin geliştiğini ve bu gelişmeye teşvik eden içeriğin farkına varabilirsiniz. Farklı sınıflarda olan tüm öğrencilere kolayca ulaşabilirsiniz. Öğrenciler de telefon, tablet ve bilgisayardan giriş yapabilir.

MeWe

Arkadaş ve ailenizle iletişim kurmanızı sağlayan uygulamadır. Ortak ilgi grupları, yakın arkadaşlar, haber, özel ve açık grup, hayran sayfası, iş sayfası oluşturabilirsiniz. İstediğiniz kişiyle bire bir özel sohbet edebilirsiniz.

Uygulamanın kaybolan içerik, gif, özel kamera, ses, video, yeni nesil mesajlaşma, özel üye profili gibi özellikleri mevcuttur. Kullanıcılar paylaştıkları içeriklere müdahale edebilirler. Yüz tanıma özelliği ve haber içeriklerinin paylaşıldığı bir duvar yoktur. Gerçek zaman çizelgesine göre gönderi, sohbet ve yorumları görebilirsiniz. Paylaşılan içeriklerin sahibi MeWe üyeleridir. Gizlilik hakkı beyanı korumasından faydalanırlar.

Google Play Store ve App Store’den Facebook alternatifi diğer uygulamalara ulaşabilirsiniz.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*