Gmail Depolama Alanını Boşaltma

Gmail Depolama Alanı Nedir? Gmail Depolama Alanı Nasıl Boşaltılır?

Gmail’in 15 gb’lık depolama alanı, fazla e-posta alan ya da gönderen birisiyseniz büyük bir problem olabiliyor. İşte Gmail depolama alanını boşaltma yöntemleri.

Gmail Depolama Alanını Boşaltma
Gmail Depolama Alanını Boşaltma

Gmail’e Giriş Yapın

İnternet tarayıcınızı açıp arama motorunuza “Gmail” yazıp aratın. Karşınıza çıkan Gmail’in resmi sitesine giriş yapın. Ardından Google/Gmail hesabınıza giriş sağlayın. Eğer telefon kullanıyorsanız sadece Gmail uygulamasını açmanız yeterli.

Gereksiz E-postaları Silin

Gereksiz olduğunu düşündüğünüz e-postaları, e-postanın başlığının direkt olarak solunda bulunan kutucuğa basın. Ardından diğer gereksiz olduğunu düşündüğünüz e-postalara aynı işlemi gerçekleştirin. Eğer bütün e-postaları silmek istiyorsanız “Birincil” yazısının üstünde bulunan kutucuğa basıp “Tümü””yü seçmeniz yeterli. Ardından çöp kutusu ikonuna tıklayıp seçtiğiniz e-postaları temizleyin. Böylece Gmail depolama alanı açmış oldunuz.

Gmail Depolama Alanını Boşaltma
Gmail Depolama Alanını Boşaltma

Google Drive Üzerinden Gmail Depolama Alanı Boşaltma

Gmail ve Google Drive depolama alanını ortak kullanır. Yani Google Drive üzerinden bir şey silerseniz, Gmail’de de depolama alanı kazanırsınız. İlk olarak internet tarayıcınızı açıp arama motorunuza “Google Drive” yazıp aratın. Google Drive‘ın sitesine girip hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra gereksiz veya silmek istediğiniz dosyaları seçip silin. Böylece hem Google Drive’da, hem de Gmail’de yer açmış oldunuz.

Google Fotoğraflar Üzerinden Gmail Depolama Alanı Boşaltma

Google Fotoğraflar, Google Drive gibi Gmail ile depolama alanını ortak kullanır. Google Fotoğraflar’a giriş sağlayın, ardından ayarlara girin. Sıkıştırma özelliğini “yüksek kalite’ ye getirin. Böylece bir miktar yer kazanmış olursunuz. Google Fotoğraflar üzerinden Gmail depolama alanı boşaltmanın bir başka yolu ise Google Fotoğraflar üzerinden fotoğrafları silmektir. Silmek istediğiniz fotoğrafları tek tek seçip silerseniz Gmail depolama alanı boşaltmış olursunuz.

Gmail Depolama Alanı Satın Alma

Eğer hiç bir e-postayı, fotoğrafı ya da Google Drive öğesini silmek istemiyorsanız, Gmail depolama alanı satın alabilirsiniz. Google bunun için bir kaç abonelik teklifi sunuyor. Google One’a giriş yapın. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra Google One üzerinden 15 gb’lık plandan başka bir plan seçin. Ardından planınızı satın alıp ödeme işlemini yapın. Böylece Google’ın bütün servisleri üzerinde depolama alanı kazanmış olursunuz.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*