Göz Torbaları Nasıl Giderilir?

Göz Torbaları Nasıl Giderilir?
Göz Torbaları Nasıl Giderilir?

Gözaltı Torbaları Nasıl Giderilir?

Gözün alt kısmında hafif ve orta şişkinlik şeklinde görülen göz torbaları yaşın ilerlemesiyle doğru orantılıdır. Yaş ilerledikçe kaslar zayıflamaya başlar ve kaslarda ki gevşeme göz torbalarının oluşmasına ve ilerlemesine neden olur.  Gözaltı torbalarının çaresi nedir. İşte yanıtı.

Gözaltı torbalarını giderme
Gözaltı torbalarını giderme

Neden oluştuğuna dikkat edin!

20’li yaşlarda gözaltı torbaları oluşan kişiler oluştuğu dönemi irdelemelidir. Örneğin uykusuz kaldığınız zaman oluşuyorsa uykusuz kalmamaya ve düzenli uyumaya dikkat edebilirsiniz. Bunun yanında eczanelerden sıkılaştırıcı ve renk açıcı kremler kullanmakta ileride yaşayacağınız olası sorunlara engel olabileceği gibi süreci de uzatacaktır. Genetik olarak göz torbalarına müsait bir yapınız varsa erkenden önlem almanız faydanıza olacaktır.

Göz Torbası Oluşumuna Engel Olabilirsiniz

  • Düzenli beslenme: 3 ana öğün ve 2 ara öğün en doğru beslenmedir ve beslenme disiplini göz torbalarını derinden etkileyecektir.
  • Bol sıvı: Günde en az 2,5 LT su tüketimi oluşacak şişlikleri engeller.
  • Tuz tüketimi: Tuz vücuttaki ödemin atılmasını engeller bu yüzden çok tuz tüketiminde sadece göz torbaları değil genel bir şişlik oluşacaktır.
  • Uyku düzeni: Uykusuzluk her zaman göz kaslarını yorar ve torbaların oluşmasına zemin hazırlar
  • Yatış şekli: Günde az 8 saat geçirdiğiniz yastıkta ki yüzünüzün aldığı pozisyon eğer yer çekiminin aksine değilse ve yastığınız yüksek değilse erken yaşta göz torbaları ile tanışacaksınız.
  • Dermokozmetik ürünler: Doktorsunuz veya eczanıza danışarak en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Evinizde Yapabileceğiniz Pratik Tarifler

Göz torbaları sorunu yaşayan kişilerin salatalığı evlerinde her zaman bulundurmaları gerekir. Sabah uyandığınızda göz halkalarınızın üzerine 10 dakika salata dilimleri koyabilirsiniz. Salatalığın soğuk olmasına özen gösterin.  Akşam yatarken ise patates veya elma kabuğu dilimlerini kullanabilirsiniz. İçerisinde ki nişasta ve K vitamini sayesinde gözlerinizin rahatlamasını ve şişkinliklerin inmesini sağlayabilirsiniz.

Papatyanın yatıştırıcı etkisi bilinmektedir. Göz torbalarınız için papatya çayını kullanabilirsiniz. Papatyalar kaynatın ve süzün ılıkken bir bez ile iki göz torbanıza da 10 dakika kompres yapın. Çok kısa sürede şişliklerin indiğini göreceksiniz. Tüm cildiniz için uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem ise buz kalıplarıdır. Buzları her sabah yüzünüze ve gözaltlarınıza sürerseniz cildiniz canlanacak, yatışacak ve gözenekleriniz sıkılaşacaktır.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*