Hassas Gözler İçin Makyaj Sırları

Hassas Gözler İçin Makyaj Sırları
Hassas Gözler İçin Makyaj Sırları

Hassas Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Tahriş, hassas gözleri olan kişilerin yaşadığı yaygın bir sorundur. Bu sorun günlük işleri zorlaştırabilir ve bazen yönetilemez hale getirebilir. Hassas gözleri olan kadınlar için, göz makyajı yapmak ustalık gerektiren bir görev olabilir. Makyaj düzgün yapılmazsa gözde kızarıklık, tahriş ve kaşıntı gibi problemlerle karşılaşılabilir.

Hassas Gözler İçin Makyaj Sırları
Hassas Gözler İçin Makyaj Sırları

Hassas gözler için makyaj sırları; Eğer hassas bir göz yapısına sahipseniz yapacağınız makyajlara da çok dikkat etmelisiniz.

Hassas gözler için makyaj sırları

Eğer hassas bir göz yapısına sahipseniz yapacağınız makyajlara da çok dikkat etmelisiniz. Özellikle tahriş olmaması için çok dikkat etmelisiniz gözün tahriş olması demek o günü hiç bir şey yapmadan geçirmeniz demektir. Doğru makyajı bir kaç öneride yapabilirsiniz işte sizler için hazırlamış olduğumuz doğru makyaj sırları.

1-) Fırçalarınızı Temiz Tutun

Kullandığınız fırçaları her zaman temiz tutun ve her kullanımdan sonra kaldırmadan önce temizlemeyi unutmayın.

2-) Hassas Dokunuşlar

Hassas gözler oldukça naif olduğundan nazikçe yaklaşmalısınız. Mesela gözlerinize dokunmadan önce mutlaka ellerinizi yıkamalısınız. Ve makyajınızı temizlerken daima ovalamaktan kaçınmalısınız.

3-) Makyajınızı Daima Temizleyin

Makyajınızı çıkararak, gözünüze bulaşabilecek enfeksiyonlardan da korunmuş olacağınızı göz önünde bulundurarak mutlaka yatmadan önce makyajınızı temizlemelisiniz.

4-) Farklı Renkler Tercih Edin

Mesela sürekli siyah bir göz kalemi kullanıyorsanız bir de kahve tonlarını deneyip hassas gözlerinize iyi gelip gelmediğine bakabilirsiniz.

5-) Göz İçine Kalem Sürmeyin

Göz içine beyaz kalem sürerek gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek isteyebilirsiniz , ama eğer gözleriniz çok hassassa göz kalemini daha çok göz dışında kullanın.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*