Hiç Uyumadan Güne Nasıl Başlanır?

Hiç Uyumadan Güne Başlamak, Uykusuz Kalmak, Uyumadan Güne Başlamak, Hiç Uyumadan Bir Gün Geçirmek

Uyku doğanın kanunu…. Güne kaçta başlarsanız başlayın belirli bir süre sonra illaki uyku belirtileri baş gösterecek. Uyku ihtiyacı kişiden kişiye dönemden döneme yaş guruplarına göre değişkenlik gösterse de tüm insanların temel ihtiyaçlarından birisi.

Örneğin öğrencisiniz, yarın önemli bir sınav var. Ama siz çalışacağınız konuları tamamlamadınız. Çare yok sabaha kadar çalışmak zaruri. Ya da doktorsunuz sizi 48 saatlik uzun bir nöbet bekliyor acil serviste; mimarsınız yetişmesi gereken bir çizim var sabaha; bebeği gece hiç uyumamış bir anne ya da bu durumda uykusuz kalmak kaçınılmaz.

Bazen de aklımıza bir şeyler takılır. Uyumak için yatağa gitsek bile dalmayı bir türlü başaramayız. Evin içinden gelen küçük bir ses, bir horultu, su damlama sesi bile bizi koparmaya yeter de artar bile uykunun kollarından.

Her ne sebeple olursa olsun tüm gece hiç uyumasak bile ertesi gün iş güç sorumluluklar derken asla uymaya, kestirmeye, şekerleme yapmaya adına ne derseniz deyin uykusuzluğumuzu telafi edemeyebiliriz.

 

Soru şu: Hiç uyumadan güne nasıl başlanır?

   1- Güne Ilık Bir Duşla Başlayın

Eğer evinizin ortamındaysanız ya da işyerinizde duş alma imkânınız varsa suyun vereceği zindelik vazgeçilmezdir

  2- Kahvaltı

Kahvaltı her gün için olduğu gibi uykusuz geçen gecenin sabahında da olmazsa olmazınızdır. Kahvaltınızı yumurta, süt, yoğurt gibi proteinli besinlerle desteklemenizde yarar vardır.

 3-İçecekler

Gün içinde bol su içmek emin olun sizi canlandırır. Kahve, çay, enerji içeceklerinin aşırı tüketimi kısa vadede işe yarıyor gibi gelse de aslında konsantrasyonunuzu olumsuz etkileyebilir.

4-Egzersiz

Temiz havada kısa bir yürüyüş derin nefes egzersizleri sizi rahatlatacaktır. Gün içinde ne zaman bitkinlik hissedilse bu nefes egzersizleri tekrarlanmalıdır.

   5-Yemekler

Öğle ve akşam yemeklerinizde günlük rutininizin dışına çıkmamaya çalışın mümkünse daha hafif ama protein ve vitamin açısından daha zengin yiyecekler tüketin.

  6-Akşam

Kesinlikle her zamanki uyku saatinizden daha erken bir saatte yatağa gitmeyin. Bu sizin bir sonraki gün uyandığınız saati değiştirebilir. Rutin günlük aktivitelerinizi değiştirmemeye çalışın ki bir sonraki güne saat karmaşası yaşamadan uyanabilin.

Her ne sebepten olursa olsun bazı sabahladığımız geceler olabilir. Önemli olan bu gibi uykusuz gecelerin alışkanlık haline gelip bizim için probleme dönüşmemesidir. Sonuçta uyku saatlerindeki karışıklık gün içinde yaptığımız bütün faaliyetleri olumsuz etkileyebilir. Kaliteli bir uyku sağlığımız açısından olmazsa olmazdır. Yeterli saatlerde güzel uykular uyumanız dileğiyle…

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*