Kaşıntıya Ne İyi Gelir?

kaşıntı nedir kaşıntıya ne iyi gelir
kaşıntı nedir kaşıntıya ne iyi gelir

Kaşıntı Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?

Eğer kaşıntı probleminiz varsa tatlı tatlı kaşınır ve kaşındıkça derinize verdiğiniz zararı fark etmezsiniz. Ancak bu çok önemli bir sağlık problemidir ve bu sorunu gidermek için öncelikle bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

Doktorunuz öncelikle kaşıntının nedenini araştıracak, ayrıntılı bir cilt muayenesi, kan testi, hatta gerekirse biyopsi yapılmasını isteyecektir. Kaşıntı egzama ya da kurdeşen hastalıklarından kaynaklanıyor olabilir. Eğer sorun buysa bu hastalıkların tedavi edilmesi kaşıntınızı giderecektir. Eğer sorun öyle bir hastalık değil de içten kaynaklanan bir problemse o zaman ilaç tedavisi uygulanır ve gerekirse ultraviyole yöntemine başvurulur.

Kaşıntı sorunu olan hastaya sıcak duş yasaklanır, ince kıyafetler ve serin yerler önerilir. Klasik sabunlar cildi kuruttuğundan kaşıntı sorunu olan hastalara hassas ciltler için olan sabunlar önerilir. Hasta banyoda iyi durulanmalı banyodan sonra cildine nemlendirici uygulamalıdır.

Suçiçeği ve böcek ışıklarından kaynaklanan ve kabarcıklar bulunan kaşıntılarda özel kremler kullanılır. Kaşıntı hastaya sıkıntı veren fakat çok kolay tedavi edilebilen bir hastalıktır. Bu nedenle vakit kaybetmeden ve cilde zarar vermeden doktora görünmekte fayda vardır.

Kaşıntı Nasıl Önlenir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*