Kirpik Nasıl Uzatılır?

Kirpik Nasıl Uzar
Kirpik Nasıl Uzar

Kirpikleri Uzatmanın Teknikleri

Tüm kadınlar gür ve uzun kirpiklere sahip olmak ister. Ancak dengesiz beslenme, doğal olmayan makyaj ürünleri ve genetik özelliklerden ötürü her zaman istenilen sonuç elde edilemiyor. Daha uzun ve gür kirpiklere ulaşmak için size birkaç yöntem hazırladık.

Vitamin Desteği Önemlidir

Kirpiklerin ve saçlarında vitaminlere ihtiyacı vardır. A vitamini, E vitamini ve B vitamini kirpiklerini besleyecek. Dilerseniz bu vitaminleri besinler karşılayabilir dilerseniz kapsül şeklinde satın alarak kullanmadığınız bir rimel fırçası ile gece yatmadan kirpik diplerinize sürebilirsiniz. Bu yöntem ile hem kirpikleriniz yumuşayacak daha kolay şekil alır hem de daha kalın görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kirpik Nasıl Uzar
Kirpik Nasıl Uzar

Zeytinyağı Mucizesi

Bir çubuk pamuğa zeytinyağı damlatın ve kirpik diplerinize sürün bu kısa kirpiklerin uzamasına ve daha görünür hale gelmesini sağlarken rimel içinde alt bir zemin oluşturacak ve kirpik serumu yerine geçecektir.

Asırlardır Kullanılan Vazelin

Herkesin evinde vazelin bulunur ve kirpiklerin uzaması için en etkili yöntemdir. Yine kullanmadığınız kirpik fırçasına gece yatmadan vazelin sürmeniz daha gür kirpiklere sahip olmanızı sağlar.

Hint Yağı ile Daha Gür Kirpikler

Hint yağı kirpik diplerini besler ve güçlenmesini sağlar. Aynı zamanda özellikle kış aylarında yapılması göz enfeksiyonlarına karşı korur. Hint yağı bakımı tarifi:

  • Bir yemek kaşığı Hint yağı
  • Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • Bir kapsül E vitamini

Bir kaba tüm malzemeleri ekleyin ve karıştırın.  Kullanmadığınız maskara şişesini temizleyin ve içine bu karışımı dökün. Her gece uyumadan kirpiklerinize bu karışımı uygulayın. Kaşlarınızın da gürleşmesini istiyorsanız sürebilirsiniz. 15 gün içerisinde kirpikleriniz güçleşecektir. Makyajdan önce bir kat geçmeniz de gün içerisinde rimelinizin dökülmesini engeller.

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Makyajınızı çıkarmadan asla uyumayın
  • Göz makyajınızın çok iyi çıktığına emin olun
  • Kıvırma aleti kullanmaya özen gösterin
  • Yukarıda yazan yöntemlerden en az ikisini haftada 3 kez tekrarlayın.
  • Suya dayanıklı rimeller kirpikleri hava aldırmaz ve uzun süreli kullanımı kirpikleri dökebilir
  • Yumurta, balık ve yoğurt yemek kirpiklerinizi besleyecektir
  • Kirpiklerinize gün boyu maskara ile bırakmayın ve nefes almasına olanak sağlayın

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*