Kıyamet Alametleri Hakkında Bilgiler

Kıyamet Alametleri Hakkında Bilgiler

1979’dan 2006’ya gerçekleşen kıyamet alametleri (Arapça: يوم القيامة) hususunda şu konularda ittifak edilebilir. Aşağıdaki liste, şimdiye kadar yaşanan “kıyamet alametleri”nden yalnızca bir kaçıdır. Kuşkusuz en doğruyu Allah (CC) bilir.

Kıyamet Alametleri Nelerdir?

Afganistan’ın Rusya tarafından işgali (1979): “Talikan’a (Afganistan’a) yazık oldu. Şüphesiz Allah Teala’nın orada altın ve gümüş olmayan hazineleri vardır. Orada Allah’ı hakkıyla haberdar olan halk müziği vardır. Onlar ahir süre Mehdi’sinin yardımcılarıdır.”

kıyamet alametleri
kıyamet alametleri

Gerçekleşmiş Kıyamet Alametleri

Dördüncü Sulh (Arap-İsrail Barışı) (1979): “Sizinle ahali (bir nüshada Rumlar deniyor) aralarında dört sulh olacak, dördüncü sulh, Heraklius ehlinden bir adam vasıtası ile olur ve bu yedi sene devam eder…” Müslümanlarla gayrimüslimler aralarında 4. kez bir uzlaştırma anlaşması yapılacak, 7 yıl sürecektir. Alimlerin kanaati, hadiste geçen “4. Sulh”un, 1979’da ABD-İsrail ve Darı aralarında Amerika’da Camp David’de yapılan uzlaşma olduğudur.

Kabe’de Kan Akıtılması (1979): “Onun çıkacağı sene, millet hacca, başlarında bir emir bulunmadan gidecekler… Hep birlikte Beyt-i Şerif’i tavaf edecekler, sonradan Mina’ya indiklerinde birbirine saldıracak, hacılar soyulacak, kanlar Akabe Cemresinin üstüne akacak.”, “Millet başlarında bir imam bulunmaksızın hac ederler. Mina’ya indiklerinde büyük savaşlar olur. Pek ama ayaklar kan gölü içinde kalır.” 1979’da, Hac sırasında gerçekleşen Kabe baskınında tıpkı böyle bir toplu cinayet yaşanmıştır. Başat esnasında Suudi kuvvetler ile militanlar arasında meydana gelen çarpışmada onlarca kişinin öldürülmesi, bu rivayetin kalan kısmını da doğrular.

İran-Irak Savaşı (1980): “Şevval ayında ayaklanma Zilkade’de savaş konuşmaları, Zilhicce’de ise savaş vaki olacak.” Hadiste ifade edilen Şevval, Zilkade ve Zilhicce ayları İran-Irak savaşının ilerleyişiyle aynı zamanlara denk gelmekte: İran Şahı’na karşı ilk ayaklanma, bilindiği gibi, hadiste söylenen 5 Şevval 1398 (8 Eylül 1976)’de olmuştur. Hicri 1400 Zilhicce (1980 Ekim) ayında İran-Irak arasındaki savaş bütün anlamıyla başlamıştır.

Depremlerin Çoğalması Hususu: “Kıyametten önce iki büyük hadise vardır. ve daha sonra da zelzeleli yıllar.” 400 yılda kayda geçen deprem sayısı 110 iken, Hz. Mehdi’nin çıkış alametlerine dikkat çekici eden çeyrek asırlık dönemde 1685 zelzele yaşanmıştır. Sadece Afganistan ve Endonezya depremlerinde ölen yaklaşık 500 bin birey mevcuttur.

Darı Meliğinin Öldürülmesi (1981): “Ondan önce Şam ve Mısır melikleri öldürülecektir…” 1970’da Darı’da iktidara geçen ve 11 yıl tahsis yapan Enver Sedat, 1981 yılında bir resmi geçit esnasında muhalifleri kadar düzenlenen bir suikast sonucunda hayatını yitirmiştir.

Ramazan Ayında Güneş ve Ay Tutulmaları (1981-82): “Mehdi için 2 alamet vardır oysa… Bunun birincisi, Ramazan’ın birinci gecesi Ay’ın; ikincisi de, Ramazan’ın ortasında Güneş’in tutulmasıdır.” 1981 – Hicri-1401’de Ramazanın 15. günü Ay, 29. günü de Güneş tutulmuştur. Yeniden “ikinci olarak”, 1982 – Hicri-1402’de Ramazanın 14. günü Ay, 28. günü de Güneş tutulmuştur.

Kuyruklu Yıldızın Doğması (1986): “Mehdi’nin çıkışından evvel, (her tarafı) aydınlatan kuyruklu bir yıldız doğacaktır.”, “O gelmeden önce, doğudan ışık veren bir kuyruklu yıldız görünecektir.”, “O yıldızın doğması, Güneş ve Ay tutulmasından daha sonra olacaktır.” 1986 – Hicri 1406’da yani 14. asır başlarında “Halley” kuyruklu yıldızı Dünyamızın yakınından geçmiştir.

Tozlu Dumanlı Bir Fitne (2001): “Tozlu dumanlı, karanlık bir fitne görülecek, bunu diğerleri takip edecek…” Hadisin, 11 Eylül 2001’deki ABD İkiz Kuleler saldırısı olması muhtemeldir. Televizyon ve gazetelerde de tanık olunduğu gibi, bu iki büyük terör olayının arkasında büyük bir toz bulutu ve duman çevreyi sarıp kuşatmıştır.

Bağdat’ın Alevlerle Yok Edilmesi ( 2003): “Ahir zamanda Bağdat alevlerle değil edilir…” 2003 Irak Savaş’ında Bağdat, en yoğun bombardımana tutulan şehirlerden biri oldu. Bağdat tıpatıp hadiste haber verildiği gibi alev ateş yandı. Kıyamet alametleri olarak en öne çıkan durumlardan biridir.

Irak Halkı Üç Fırkaya Bölünür (2003): “Irak halkı üç fırkaya ayrılır. Bir kısmı çapulculara katılır. Bir kısmı ailelerini geride bırakıp kaçarlar. Bir kısmı savaşır ve öldürülürler. Siz bunları gördüğünüz vakit kıyamete hazırlanın.” Körfez Savaşı devamında Irak, coğrafi olarak; 32. ve 36. paralelin arası, 32. paralelin güneyi ve 36. paralelin kuzeyi olarak üçe ayrılır. Kürt, Şii ve Sünni

Kıyamet Alametleri ile ilgili yaşandığı düşünülen diğer olaylar şu şekildedir:

Irak ve Şam’a Ambargo (2003)Irak Halkı Şam’a ve Kuzeye Kaçar (2003)Iraklıların Parası Kalmayacak (2003)Ordunun Kaybolması (2003)Irak’ın Bitmiş Yapılanması (2003)Şam Irak ve Arabistan’da Kargaşa Yaşanması (2003)Doğuda Yer Batması Tsunami (2004)Batıda Yer Batması Katrina (2005)

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*