Kredi kartı aidatını nasıl geri alırsınız?

Kredi Kartı Aidatını E Devlet Üzerinden Geri Alma Başvurusu

Her yıl bankaların kredi kartı veya ek kartlar üzerinden almış olduğu kart aidatı bu yılın başında alınan bir karar ile artık yılda bir ay olmak üzere alınmaya devam edecek. Kredi kartı alırken aidat konusunda bankadan bilgi almak gerekir.Her bankaya ve kart özelliklerine göre değişen bu aidatlar, kredi kartı kullanıcıları için can sıkıcı kesintilerdir.

Kredi Kartı Aidatlarının Geri Alınabilmesi Hangi Yollarla Mümkün?

Bunun için tercih edilebilecek mevcut prosedürler aşağıdaki gibidir.

  • Bankaya başvuru yapmak,
  • Tüketici hakem heyetine danışmak
  • E devlet üzerinden başvuru yapmak.

Bankaya Başvuru Yaparak Geri Alma

Kart aidatını geri almak için bankaya dilekçe vermek gerekir. Dilekçenin kabul olması kullanıcının her ay düzenli ödeme yapmasına ya da kartına bağlı otomatik ödeme talimatında bulunmuş olması yeterli olacaktır.

Tüketici Hakem Heyetine Danışarak Geri Alma

Her banka kredi kartı kullanıcılarından aldığı aidatı hesap ekstresinde belirtmek durumundadır. Kredi kartı kullanıcılarının hesap özetlerine ve ödeme bilgilerine dikkat etmesinde fayda var. Kullanıcıların bu bilgiyi yansıtan bir hesap belgesi ve dilekçeyle tüketici hakem heyetine başvurarak aidat kesintilerini talep etmesi mümkün. Kendileri yerine, kurum bankayla iletişime geçer ve yaklaşık 15 gün içerisinde işlem tamamlanır.

E Devlet Üzerinden Geri Alma

E devlet üzerinden sıra beklemeden ve zahmetsiz bir şekilde işlem yapılabilir. Kredi kartı aidatını almak için öncelikle e devlet şifresi almak ve sürekli kullanılan bir mail adresine sahip olmak gerekiyor.

Sonrasında izlenecek yollar;

  • E Devlete giriş yapılır.
  • Arama butonuna “Tüketici Hakem Heyeti” yazılır.
  • Yeni başvuru formuna tıklanır.
  • Form doldurulduktan sonra onaylanıp “devam” butonu tıklanır.
  • Yeni açılan sayfada ilgili banka seçimi yapılır.
  • İstenilen bilgiler doldurulur gerekirse istenen evraklar sayfaya yüklenir ve “devam” butonu tıklanarak başvuru yapılmış olur.

NOT : FACEBOOK İNSTAGRAM GİBİ SOSYAL MEDYALARDA SIK SIK KARŞINIZA BU TÜR REKLAMLAR ÇIKABİLİR SAKIN İLGİLENMEYİNİZ ONLAR SANAL KORSANLARIDIR BU İŞLEMİ İNTERNET ÜZERİNDEN YAPACAKSANIZ SADECE EDEVLET ÜZERİNDEN YAPINIZ

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*