Kredi kartı almak istiyorum

kredi kartı borcu erteleme
kredi kartı borcu erteleme

Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır?

Kredi kartı günümüzde en çok kullandığımız finansal araçların başında gelmektedir. Küçük tutarlı alışverişlerden büyük tutarlı harcamalara kadar aktif olarak kullanılmaktadır.

Bazı kişiler rahatlıkla kart alabilirken bazı kişiler kart onaylanmasında problem yaşamaktadırlar. Kart için müşteri sicili kötüyse başvuru olumlu sonuçlanmaz. Bunun dışında müşterinin limit boşluğu olmaması da kart almayı etkiler.

Daha önce bankalarla problem yaşayan, ödemesini geciktiren davalık olan kişilerin banka sicili kötü olduğu için riskli gruptur. Bu yüzden kart başvuruları olumsuz sonuçlanır. Bu kişiler öncelikle bankalarla çalışmalarını düzeltmelidir.

Bankalarla Çalışma

Bankalardaki kötü sicilin düzeltilebilmesi için aktif çalışılması gerekir. Bu çalışmalarla bankaya ödeme gücünün olduğu ve artık problemsiz güvenilir müşteri olduğu mesajı verilmelidir.

Bankalarda vadesiz hesap açarak hesaba para giriş çıkışı olması ya da küçük tutarlarda da olsa vadeli hesap açılışı yapılabilir. Bankalardan faturalar yada düzenli ödemeler için otomatik ödeme talimatı oluşturulabilir. Hesaplar arası para transferi yapılabilir. Bu işlemlerle bankaya artık problemsiz, güvenilir bir müşteri imajı çizilerek başvuru için artı sağlanabilir.

Finansal Durum

Kart başvuruları ve kart limit başvurularında finansal durum çok önemlidir. Bankalarda gelir bilginiz eksiksiz olmalıdır. Düzenli maaşınızın yanı sıra kira, mevduat ya da ek iş gibi gelirleriniz var ise belgelendirerek başvurunuz için artı kazanabilirsiniz

Limit Düzenlemesi

Limit düzenlemesiyle bir kişiye tanımlanabilecek limit kart alındığı ilk bir yıl gelirin iki katı, ilk yıldan sonra gelirin maksimum dört katına kadar tanımlanır.

Gelirinizdeki değişiklikleri güncellerseniz kart başvuru işleminiz daha rahat olacaktır.

Aynı zamanda farklı bankalarda tanımlı müşteri limitleriniz var ise bu limitleri iptal ettirmeniz gerekir. Bu limitler iptal edilmezse eğer limitinizde boşluk olmayacağı için başvurunuz olumsuz sonuçlanır.

Kredi Notu

Kart başvurularında en önemli noktalardan biri de kredi notudur. Kredi notunuz düşük ise onaylanma ihtimali başvurunuzun çok düşüktür. Kredi notunuzu öğrenerek düşük ise öncelikle kredi notunuzu düzeltmeye çalışmanız gerekir.

Bankalara Göre Değerlendirme

Tüm bu genel durumun dışında kart başvuru onayları bankalara göre de değişebilir. Bazı bankalar çok zor kart onayı verirken bazı bankalar daha yumuşak değerlendirme yapabilir.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*