Kredi kartı borcu erteleme nasıl yapılır?

Maddi anlamda hayatımızı kolaylaştıran hizmetlerden biride bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredi hizmetidir. Bu sayede ihtiyaç halinde belirli bir faiz karşılığında nakit ihtiyacı karşılanır ve geri ödemesi taksit taksit yapılır. Zaman zaman maddi anlamda taksit ödemelerinde zorluklar yaşanabiliyor ve bu gibi durumlarda alternatif çözüm yolları aranabiliyor.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Nasıl Ertelerim?

Kredi kartı borcunuzu ödemek isterseniz öncelikle yapmanız gereken ilk ve en kolay yöntem kredi kartınızın bulunduğu banka ile çağrı merkezi numarası üzerinden iletişime geçmek olacaktır. Bankanızın çağrı merkezi numarasını bilmiyorsanız kartınızın arka tarafında yazacaktır. Bankaya ulaştığınızda müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekiyor. Müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için çağrı merkezi şifreniz gerekiyor, eğer bilmiyorsanız yine müşteri hizmetleri sesli yanıt sistemi ile çağrı merkezi şifrenizi alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlandığınızda kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlandığınızı ve erteleme talebinizi dile getirdiğinizde bununla alakalı talebinizi alıp mümkün olan en kısa süre içerisinde size yardımcı olacaklardır.

Kredi Kartı Borcu Ertelemede Faiz Alınır mı?

Bankalar genelde bu tür erteleme işlemlerinde merkez bankasının belirlediği güncel akdi faiz oranından belirli bir faiz ile erteleme yapmaktadır. Fakat kredi kartı borcunuza oranla erteleme olduğu için sizi zor duruma sokacak bir oran olmayacaktır. Ödemekte zorlandığınız süreçlerde rahatlıkla tercih edeceğiniz bir yöntem olabilir.

Kredi Kartı Borcumun Tamamını Erteleyebilir miyim?

Bankalar genelde 2 türlü erteleme yapmaktadır. Birincisi en son gelen yani en son yaptığınız harcamalardan kaynaklı gelen borcunuzu erteleyebilir. Bu toplam borcunuza oranla daha az olabilir fiyatı daha az olduğu için faizli fiyatı da daha az olacaktır. İkinci erteleme türü ise kredi kartı tüm borcunuzu ertelemek olacaktır. Genel ödemelerde zorluk yaşayan kişiler bu seçeneği seçerek belirli bir süre borç ödeme derdinden kurtulabilir.

Kredi Kartı Borcumu Kaç Ay Boyunca Erteleyebilirim?

Buda bankadan bankaya değişkenlik gösteren bir durum olsa da genelde 3, 6 ay seçenekleri arasında gidip gelmektedir. Bu süre boyunca herhangi bir ödeme yapmaz ve sonrasında toplam kredi kartınız sizin belirlediğiniz taksit sayısına bölünerek ödemelere başlanıyor. Ödemelerde zorluk yaşadığınız süreçlerde banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek işlemlerinizi halledebilirsiniz.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 101 geri izleme / bildirim

  1. Kart Borcu Nasıl Ertelenir? – BilgiSepeti.Net » Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*