Kredi Kartı Neden Red Verir?

Kredi Kartı Neden Red Verir
Kredi Kartı Neden Red Verir

Kredi Kartı Neden Red Verir?

Çoğu kişinin maddi bir desteğe ihtiyacı olabilir. Bu da insanların maddi ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla kredi kartlarına yönelmelerine sebep olabiliyor. Kredi kartlarında para puan kazanılması ve taksitli alışveriş imkanın bulunması birçok kişi için cazip avantajlar sağlayabiliyor. Kredi kartlarının finans kaynağı olarak etkili çözüm getirmesi ve gerek alışverişlerde gerekse nakit ihtiyaçlarda yarar sağlaması, hemen herkesin bu kartları talep edebilmesini sağlıyor. Böylesi etkili ve maddi destek sağlayan kredi kartları başvuruları yapılırken bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Ölçütlere uymayan kart başvurularının banka tarafından reddedilebildiğini unutmamak gerekiyor.

Kredi Kartı Neden Red Verir
Kredi Kartı Neden Red Verir

Kredi başvurularının onaylanmaması

Kredi kartı başvurularının reddedilmesinin sebepleri birçok etkene bağlı olabilir. Düzensiz bir gelire sahip olmak, kredi notunun ve gelir düzeyinin düşük olması, birden fazla kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunmak da aynı zamanda kredi kartlarının onaylanmamasına neden olabiliyor.

Kredi Kartı Neden Red Verir?

Kredi Notu ve Gelir Düzeyi

Kredi notu ve gelir düzeyinin iyi bir seviyede olması, kredi kartı başvurularında önemli bir noktadır. Gelir seviyesinin düşük olması, aktif olarak bir yerde sigortalı olarak çalışılmaması, düzenli bir gelir kaynağının bulunmaması gibi sebepler kredi kartlarının ret vermesi gerekçelerinin başında geliyor. Aynı zamanda bankalar kişinin aylık gelirine bağlı olarak da kredi kartlarına onay vermeyerek kredi kartlarını reddettikleri görülebilir. Eğer daha önce bir kredi kartı kullanıldıysa ve kredi kartı ödemeleri düzenli bir şekilde yapılmadıysa, bu durum kredi başvurularını tamamen olumsuz etkiler. Ayrıca bu durum mevcut kredi kartı limitlerin arttırması işlemlerini olumsuz etkiler.

Onaylanması İçin Ne Yapılmalı?

Kişinin ekonomi açısından maddi durumunun iyi olması kredi kartında istediği limiti elde edebilmesini de sağlar. Daha önce kullanılmış olan kredi kartı ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılması, kredi notunun olumlu olması kredi kartı red gerekçelerini de ortadan kaldıracaktır. Ayrıca kredi ve kredi kartı ödemelerindeki düzenliliğin dışında normal faturaların otomatik talimat ile ödenmesi de yeni kredi kartı talebinin onaylanması üzerinde etkilidir. Özetlemek gerekirse kredi kartının yeni talep ile onaylanabilmesi için banka ile yapılan finansal işlemlerin sağlıklı olması gerekir. Bu şekilde banka kriterlerine uygun tüm taleplerin aynı gün içerisinde olumlu neticelendirildiği söylenebilir.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*