Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Ne Yaparsam Kredim Onaylanır?

Kredi onayı nasıl alınır
Kredi onayı nasıl alınır

Kredi notu nasıl yükseltilir?

Sizde hızlı bir şekilde kredi notunuzu yükseltmek ve başvurduğunuz kredinin olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız, bu yöntemleri mutlaka okuyun. Günlük yaşantımız içerisinde kimi zaman mal mülk sahibi olmayı planlayabiliriz. Ancak bu tip durumlarda ev ya da taşıt alabilmek için gerekli olan parayı temin edemeyebiliriz. Böyle durumlarda kredi çekerek almak istediğimizi kolay yoldan yıllarca kredi ödeyerek elde edebiliriz. Ancak her zaman her koşulda kredi alabilmemiz mümkün olmayabilir. İşte burada kredi notu devreye girmektedir. Kredi notu düşük olanların kredi alması oldukça zordur. Kredi notunun nelere göre belirlendiğini maddeler halinde inceleyelim;

1-) Ödemelerinizin gününü geciktirmeden yatırın

Kredilerinizin, kredi kartlarınızın ödemelerini, son ödeme tarihini geçirmeden zamanında
ödemelisiniz. Düzenli ödenmeyen kredi taksitleri, bir sonraki çekeceğiniz kredilerinin puanlarını etkilemektedir.

2-) Elinizde ki borçları azaltmaya çalışın

Bankalar tarafından borcu olan kişiler bir nevi potansiyel risk taşıyor. Örnek vermemiz gerekirse, 2000 TL maaş alan bir bireyin aylık ödeyeceği kredi tutarı 2000 TL olamaz. Bankalar genellikle sizin maaşınız üzerinden planlama yaparak, size en uygun krediyi belirler. Örneğin 2000 TL maaşınız var ise, bu maaş üzerinden gerekli gider hesaplamaları yapılır ve sizin ödeyebileceğiniz oranda kredi verir.

3-) Asgari tutar ödemek yerine aylık borcun tamamını ödemeye özen gösterin

Çoğu kişi elinde bulunan kredi kartlarının asgari tutarını öder ve bunu yeterli görür. Lakin bankaların gözünde 3 kez asgari tutar ödemiş olmak kredi puanı düşüşüne neden olmaktadır. Bu sebeple aylık borç tutarınızın tamamını vaktinde ödemenizde yarar vardır.

4-) Sürekli kredi başvurusu yapmaktan kaçının

Yakın bir zaman içerisinde herhangi bir kredi başvurusunda bulunarak ret cevabı alındıysa uzunca bir süre kredi başvurusunda bulunmamak gerekir. Ret cevabı aldığınız banka, farklı bir banka ise bu hiç bir şeyi değiştirmemektedir. Sistem üzerinden müşterilerin tüm yaptığı hareketleri bütün bankalar kolayca görebilmektedir.

5-) Kullanmadığınız hesapları ve kredi kartlarını iptal ettirin

Kullanmadığınız ya da ihtiyacınızın olmadığı kredi kartlarını ve banka hesaplarının iptalini
sağlayabilirsiniz. Kredi kartlarının ve mevduat hesaplarının aylık/yıllık aidat ödemeleri
bulunmaktadır. Eğer siz bu aidattan habersiz bir şekilde hareket ederseniz, ileride büyük bir sıkıntı içerisine düşebilirsiniz. Banka sistemlerinde telefon benzeri iletişim bilgilerinizi güncel tutarak bu gibi durumlarda bazı bankalardan bilgilendirme almanız mümkün.

6-) Kredi puanı toplayın

Genç ve orta yaşlarda ki bireylerin hemen hemen başvurduğu her kredi iptal edilir. Eğer ki sağlam bir işiniz yok ise. Eğer siz böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız, düşük limitli bir kredi kartı çıkartarak elinizin altında bulundurmayı düşünebilirsiniz. Elde ettiğiniz kredi kartı ile her ay makul seviyede harcama yaparak, karşınıza çıkan borcu zamanında ödemiş olmak size artı puan sağlayacak ve bir sonraki kredi taleplerinizin olumlu sonuçlanma olasılığı artacaktır.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*