Küçük Mekanları Büyük Göstermenin Yolları

Küçük Mekan Nasıl Büyük Görünür
Küçük Mekan Nasıl Büyük Görünür

Küçük Bir Mekan Nasıl Büyük Gösterilir?

Yaşam alanınız istediğiniz boyutlara sahip değil ve daha büyük görünmesini istiyorsanız bunu düşünceden çıkarıp eyleme dökmenin vakti geldi. Ekleyip çıkarma yapabileceğiniz birkaç küçük dokunuş ile odanızı daha büyük gösterebilirsiniz. Küçük odayı büyük göstermek sandığınız kadar imkansız değil. İşte detaylar…

Küçük Mekan Nasıl Büyük Görünür
Küçük Mekan Nasıl Büyük Görünür
  1. Renkleri Keşfedin

Renkler mekanların odak noktalarından biridir. Dar alanları büyültmek için göz yanılsamasını kullanabilirsiniz.  Açık renkleri kullanmak alanın büyümesine ve daha ferah görünmesine yardımcı olacaktır. Açık renkten kasıt her zaman beyaz değildir. Beyaz renkten hoşlanmıyor veya tercih etmek istemiyorsanız kırık beyaz, çakıl taşı, şampanya rengi veya mint renkler tercih edebilirsiniz. Yüksek tavanlı bir alana sahipseniz buz mavisi oldukça iyi duracaktır.

  1. Minimalist Mobilya

Küçük ancak işlevsel mobilyalar tercih edebilirsiniz. Mekanın köşelerini sınır olarak düşünebilir ve alan yaratmak için bu köşeleri tercih edebilirsiniz. Oturma odası takımı veya L koltuk takımını odanın merkezine konumlandırmak isterseniz ölü alan oluşmasına müsaade etmeden köşeleri kullanmaya dikkat edin.

  1. Aydınlatmalardan Faydalanın

Doğru aydınlatma ile ortamı çok daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz. Eğer tavan yüksekliğiniz çok yüksek değil ise sarkan aplikler yerine duvara monte edilen aplikler ile odanın her yanını aydınlatabilirsiniz. Odanın karanlık taraflarını göz önüne alarak doğru yerlere konumlandırın. Ayrıca büyük avizeler yerine daha modern ancak ışığı kesmeden modelleri kullanmak daha doğru olacaktır.

  1. Aksesuarların İçinde Kaybolmayın

Aksesuar bir evin veya mekânın ruhudur.  Ancak fazlası göz yorar ve mekânı boğar. Bu yüzden gereksiz olan her şeyden kurtulun. Aksesuarla hacimsel olarak değil enerji olarak da akışı engeller. Daha huzurlu mekân yaratmak istiyorsanız az ama öz seçimler kullanmalısınız. Küçük mekânları büyük göstermenin en temel yolu az ve öz eşya seçiminden geçmektedir.

  1. İllüzyon Yapın

Küçük mekanların olmazsa olmazı aynalardır. Aynaların gücünü hafife almayın. Küçük mekanları gözünüzün önüne getirin bir duvarı mutlaka ayna ile kaplanmıştır. Odanızın bir noktasına yerleştireceğiniz büyük bir ayna hacminin daha büyük görünmesine yardım eder. Girişe ters olarak ayna konumlandırmak en ideal olanıdır.

Tüm bunları deneyerek küçük mekânı daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*