Microsoft, Internet Explorer’ın fişini 2022’de Tamamen Kesecek

Microsoft, Internet Explore
Microsoft, Internet Explore

25 yıldan fazla zamandır hayatlarımızda var olan, son dönemde ise neredeyse kimsenin kullanmadığı emektar tarayıcı olan Internet Explorer, sonunda tarihe karışıyor.

Microsoft, 15 Haziran 2022’de Internet Explorer’ın fişini tamamen çekeceğini söyledi.

Microsoft Edge’in program yöneticisi Sean Lyndersay, Windows 10 için Internet Explorer’ın geleceğinin Microsoft Edge’de olduğunu söyledi. Lyndersay, Internet Explorer 11 masaüstü uygulamasının 15 Haziran 2022’de Windows 10’un belirli sürümleri için kullanımdan kaldırılacağını ve destek dışı kalacağını açıkladı. Yani  Windows 10, önümüzdeki yıl hala Internet Explorer’ı içerecek olsa da tüm tüketici sürümleri tarayıcı desteğini sona erdirecek.

Microsoft, Internet Explorer’ı modern tarayıcılarla bir arada çalıştırmanın zorlaştığını açıklıyor. Bu değişik akebinde, kuruluşların ve tüketicilerin Internet Explorer kullanımlarını ihtiyaç duyulan eski sitelerle sınırlayabileceklerini açıklayan şirket, kullanıcıların Internet Explorer’dan geçiş yapmasının zaman alacağını söylüyor. Bu sebepten dolayı, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre Internet Explorer desteğini sona erdirmek için düzenli bir hareket edilmesi planlanıyor.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*