Mutfaktaki Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

Mutfaktaki Balık Kokusu Nasıl Giderilir
Mutfaktaki Balık Kokusu Nasıl Giderilir

Balık pişirirken mutfağa ağır bir koku sine ve bu durum birçok ev hanımının sorunudur. Bazen bu koku yüzünden balık bile yapmak istemezsiniz.  Ama bu kokuyu önleyebilirsiniz. Bunun için birbirinden farklı yöntemler var, peki nasıl mı? mutfaktaki balık kokusu önleniyor?

  • Balığınızı pişirirken diğer ocakta da bir küçük tencerede sirke ısıtın. Oluşan buhar balık kokusunu sindirecek ve büyük bir oranda azaltacaktır.
  • Tabi sirke dışında vanilyada ısıtabilirsiniz. Bu sayede mutfağınız balık kokusu değil vanilya kokusu olacaktır.
  • Balığı pişirmeden önce kızarttığımız yağın içine 3-4 dilim limon sıkabilirsiniz. Balık pişerken kokusunu yok edebilir.
  • Tavadaki veya ızgaradaki balıkların arasına taze defne yaprakları yerleştirerek kokunun oranını azaltabilirsiniz.
  • Balığı pişirirken diğer ocakta da limonu kabuğunu yakabilirsiniz. Oluşan yanık kokusu balık kokusunu yok edip limon kokusunu mutfağınıza yayabilir.
  • Bir diğer öneri ise balığı pişirdiğiniz esnada tavaya orta uzaklıkta bir yerde kokulu mum yakabilirsiniz. Kokulu mum kendi kokusunu yaydığından dolayı balık kokusunu yok edebilir.

Evet bu yöntemleri uygulayarak mutfağınızda oluşan kötü balık kokusundan kurtulabilirsiniz. Altta kendime ait tüyo verdik;

Bana kalırsa bunlardan en etkilisi balığı pişirirken diğer ocakta da sirke kaynatmamız. Çünkü sirkenin kokusu ağır olduğu için balığın kokusunu daha kolay bastırabilir.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*