Ofis Makyajı Nasıl Yapılır?

Ofis Makyajı Nasıl Yapılır
Ofis Makyajı Nasıl Yapılır

Ofis Makyajı Nasıl Yapılır? Ofis Makyajı Nedir?

Çalışan hanımların sabahları sıkça zorlandığı bir konudur. Ofise gitmeden yapılacak fazlasıyla iş bulunmaktadır. Tüm bu sabah yoğunluğu içinde kişisel olarak bakımın tamamlanması da zaman almaktadır. En kolay ve doğru şekilde hazırlanmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Ofis Makyajı Nasıl Yapılır
Ofis Makyajı Nasıl Yapılır

Ofis Makyajı Nasıl Yapılır?

Hangi renkleri kullanmalı, ne yoğunlukta olmalıdır?

Sabahları çok da vakit harcamadan yapabilecek pratiklikte olmalıdır. Moda renkler ve trendlerden kopmadan hızlı ve pratik bir şekilde hazırlanmak istenmektedir. Aslında sadece bir kaç makyaj malzemesi yeterli olacaktır. Kaliteli bir bb krem, bir rimel, bir ruj ve allık gereken malzemelerdir. Çok yoğun olmamalı seviyesi iyi ayarlanmalıdır. Kullanılacak renkler trende uygun aynı zamanda kıyafetle kombin olmalıdır.

Uygulama Tekniği

Öncelikle saat ne kadar erken olursa olsun cildin nemi ihmal edilmemelidir. Cilt makyaja hazırladıktan sonra hafif kapatıcı bir fondöten veya isteğe bağlı renkli nemlendirici ile ten makyajımızı tamamlanır. Gözaltlarında problem var ise hafif bir kapatıcı geçilebilir. Sonrasında yanaklara uygulanacak allığı göz kapaklarına da uygulayarak tek malzeme ile far işlemi tamamlanmalıdır. Kirpiklere maskara uygulanmalıdır. Kaşlar da çok da uğraşılmış gibi şekil vermeden sadece boşlukları doldurarak sonrasında taranmalıdır.

Sabahın erken saatlerinde hiç bir  kadın kontör uygulayarak vakit kaybetmek istemez. Bu yüzden tenimize uygun bronzlaştırıcı pudrayı elmacık kemiklerimiz ve burun kenarlarına hızlıca uygulayalım. Son olarak ten rengi bir ruj ile tamamlanabilir. Bu şekilde hızlıca trend bir görünüm kazanılmış olacaktır.

Ofis Makyajı
Ofis Makyajı

Kullanılacak Ürün Seçimi

Kullanılacak ürünlerin seçiminde dikkat edilecek ilk nokta kalitesidir. Kalıcılık özelliği yüksek olan ürünler seçilmelidir. Bu şekilde sürekli bir tazeleme işlemi gerekmeyecektir. Uzun süre yüzde kalacağından kaliteli ürünler kullanılmalıdır. Uygulamada kullanılacak fırçaların büyüklükleri işlevine uygun olarak farklı ebatlarda olmalıdır. Cilt tipine ve tonuna uygun olmalıdır. Kapatıcılar kullanılacaksa mutlaka fondöten ile ton uyumu olmalıdır. Ürünlerde değişen trendleri takip ederek uygun renk seçimi yapılmalıdır.

Ofis ortamında uygulanacak makyajın kıyafete ve ortama uygunluğu gerekmektedir. Kıyafetlere uygun yapılarak görünümü tamamlamalıdır. Aynı zamanda kişinin imajıyla ters düşecek görüntüler yaratmamalıdır. Trendlere uygun olması kadar kişiye de uygun olmalıdır. Gereğinden abartılı yapılan uygulamalar ofis ortamında hoş olmamaktadır.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*