Sabah Erken Kalkmak İçin Gereken 3 Alışkanlık

Sabah Erkenden Nasıl Uyanılır
Sabah Erkenden Nasıl Uyanılır

Sabah Erken Kalkmak Alışkanlığı Nasıl Olur?

Sabah erken kalkmak güzel bir şey. Güneş ile kalkıldığı zaman insanın içine bir pozitiflik geliyor. Gerçi bu durumda gene bireyin kendi ruh haliyle alakalı bir şey ama insan bedeninin biyolojik saatinden dolayı kişi kendini ayarladığı zaman güneşe bir selam veresi geliyor. Sabahları erken kalkanlar her zaman enerjik, mutlu ve sakin insanlar oluyor. İşlerine her zaman kendilerini motive ederek gidiyorlar. İnsan günün birçoğunu sorumluluklarına, sahip olduğu işe ayırıyor. Bundan dolayı arada sırada kendine zaman ayırmayı başarabiliyor. Normalde insanın kendisine gün içerisinde bir zaman ayırması gereklidir. Çünkü bu hayatta insanın kendisinden başka kimsesi yok. Kendinizle zaman geçirmeniz için sabahın o güzel ve huzurlu vakitlerini kendinizi ayırabilirsiniz. İşte sabah erken kalkmak için gereken 3 alışkanlık…

1-Az Kafein

İnsanların işe gitmeleri ve herhangi bir şey üzerinde tam odaklanmaları ve performanslarını maksimize etmek için kafein içeren içecekleri tercih ediyor. İnsanın biraz hafif stresli olmasında bir şey olmaz ama fazla kafein tüketmek insanı aşırı enerji, aşırı enerji sayesinde fazlaca stres olur. Fazla stres beyne zararlıdır ve insana anksiyete yaşatır. Ayrıca fazla kafein tüketmek uykusuzluğa neden olur, uykusuzluk yüzünden çeken bir insan sabahları asla uyanamaz, uyansa bile tüm gün uykusuzluk çeker. İnsanın enerjisini yenileyebilmek için ortalama olarak en az 6 saate ihtiyacı vardır. Ne az ne çok. Günde bir kahve yeterlidir.

2-Düzenli Uyku

Düzenli uyumak insanı rahatlatır ve güzel rüyalar görmesini sağlar., düzenli uyumak sabahları alarm kurmaksızın kalkmanızı sağlar. İnsan bedensel ve zihinsel olarak düzenli uykunun ritmine alıştığı zaman her zaman aynı saat kalkmasına ve yatmasına yardımcı olur. İnsan her ne kadar özgür iradesi var dese de vücut bunun tam tersini söylüyor. Bunu da davranışlarıyla gösteriyor. Düzenli uyku şart.

3-Yemek Saatlerine Dikkat

Sabahları erken kalmak üzere yemek yenilecek saatlerin dikkatlice belirlenmesi gerekir. İnsanlar karınları acıktığı zaman geceleri yemek yiyor. Mide çalıştığı için uyurken kötü rüyalar görebiliyor, sonra sabah uyandığından yemek yemeden işe giderek sahip olduğu tüm düzen yok oluyor. Uyandıktan sonra 1 saat beklemek üzere kahvaltı yapılmalı ve akşam yemeğini de 3 saat yedikten sonra yatağı girilmelidir. Böylece harika rüyalar görerek sabahları şahane bir şekilde uyanabilirsiniz. Tabi bir de düzenli yaparsanız.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*