Satış Hacminizi Yükseltecek 9 Satış Uygulaması

Rekabetçi dünyamızda büyüme, başarının anahtarıdır. İşletmenizin her yıl satışlarını artırması gerekiyor. Bu başarıya ulaşmak için harika bir satış ekibi tutmanız gerekecek. 

Ancak bazen en iyi satış ekibine sahip olmak size ihtiyacınız olan sonuçları getirmez. Satışları artırmak için, satış ekibinizin işini çok daha kolay hale getiren iletişim araçlarına ihtiyacınız var. 

Bu, bir satış uygulamasının kullanışlı olduğu yerdir. 

Oyunda bir adım önde olmak için üretkenliği artıran, iletişimi teşvik eden ve performansı yönetmenize ve analiz etmenize izin veren satış uygulamalarına yatırım yapmanız gerekir. 

Satış ekibiniz çoğu zaman müşterilerle görüşmek üzere yolda olabileceğinden, en iyi satış uygulamalarını kullanmak, onlarla etkileşim kurmanıza ve müşteri adayı yönetimi sürecini yönetmenize yardımcı olacaktır. 

Salesmate

Salesmate, dönüşüm oranınızı artırmanıza izin veren bir uygulamadır. Bu müşteri ilişkileri yönetimi uygulaması, satışlarınız üzerinde kontrol sahibi olmanızı ve müşterilerinizle uzun süreli ilişkiler kurmanızı sağlamak için tasarlanmıştır. 

Bu uygulamayı kullanarak satış faaliyetlerinizi takip edebilir, satış süreçlerinizi yönetebilir, müşterilerinizle randevular ayarlayabilir, müşterilerinizle e-posta iletişimlerini takip edebilir, satış verilerinizi sizin için anlamlı bir şekilde analiz edebilir ve geleceği planlayabilirsiniz.

Zoom

Satış temsilcisi olarak çalışmanın zorluklarından biri, yeni potansiyel müşterileri takip etmek ve mevcut müşteri ilişkilerini sürdürmek için sık sık uzun mesafeler kat etme ihtiyacıdır. 

Zoom video konferans ile  zamandan ve paradan tasarruf edebilir ve yine de potansiyel müşterilerinizle yüz yüze görüşme yapabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizle etkileşim kurmak için gereken süreyi azaltarak, satış temsilcileriniz daha potansiyel müşterilerle buluşabilecek ve potansiyel olarak daha fazla satış oluşturabilecektir. 

Slack

Slack, ekiplerin uzaktan işbirliği yapmasına izin veren önemli bir uygulamadır. 

Bu kullanışlı araç, satış temsilcinize mesajlar almanın harika bir yoludur. Belirli ekip üyelerine doğrudan mesajlar gönderebilir veya bir kanal oluşturarak belirli bir odak üzerinde grup tartışmaları yapabilirsiniz. 

Slack, üretkenliği artıran ve şirketiniz genelinde iletişimi geliştiren, kullanımı kolay bir mesajlaşma uygulamasıdır. 

Basecamp

Basecamp, ekibiniz genelinde işbirliğini geliştiren kullanışlı bir uygulamadır. Bu proje yönetimi uygulaması, kullanıcıların belirli projeleri tartışmasına, görevleri ve son tarihleri ​​takip etmesine, bir projeyle ilgili tüm bilgileri tek bir yerde görmesine ve ekipteki diğer kişilerle dosya paylaşmasına olanak tanır. 

Basecamp, şirketlerin belirli projeler etrafındaki tüm iletişimlerini merkezi bir şekilde tutmalarına olanak tanır. Bu, bir konuyla ilgili mesajları veya e-postaları aramanıza gerek olmadığı anlamına gelir. 

Proje teslim tarihleri ​​civarında e-posta bildirimleri gönderip alma ve takviminizi senkronize etme yeteneği ile bu modern uygulama, ekibinizin yönetimini olabildiğince kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır. 

Prezi Viewer

Bir satış temsilcisi rolündeki önemli bir unsur, karmaşık ürün bilgilerini potansiyel müşterilere iletme becerisidir. Bunu yapmanın en iyi yolu kullanım veya sunumdur. 

Prezi Viewer, satış temsilcilerinin nerede olurlarsa olsunlar sunum yapmalarını sağlayan bir uygulamadır. Uygulama, temsilcilerin kendi zaman çizelgelerini oluşturmalarına ve sunuya video, ses veya PDF eklemelerine olanak tanır. 

Herhangi bir mobil cihazdan çalıştığı için, satış temsilcilerinin müşteri toplantılarından önce satış konuşmalarını uygulamalarını kolaylaştırarak teslimatlarını tamamlamalarına olanak tanır. 

Hubspot

Dünyanın neresinde olursanız olun, satış sürecinizi Hubspot kullanarak yürütebilirsiniz. 

Bu uygulama, gün sonu yöneticinizi azaltmanıza yardımcı olarak daha üretken olmanızı sağlar. Anlaşmaları ilerledikçe yönetebilir ve seyahat ederken günlük yapılacaklar listenizde çalışabilirsiniz. 

Hubspot, müşterinin tüm bilgilerini herhangi bir toplantıdan önce parmaklarınızın ucuna getirdiği için satış temsilcileri için harika bir araçtır. 

Hubspot’taki tüm bilgiler ekibinizin geri kalanıyla senkronize edilir, bu nedenle görünür olduğu için herhangi bir şeyi geri beslemenize gerek yoktur.

MailChimp

MailChimp kullandığınızda tüm müşterilerinize mesaj göndermek kolaydır. 

MailChimp,  zahmetsizce güçlü e-posta kampanyaları oluşturmanıza olanak sağlar  . Tüm posta listelerinizle aynı anda veya belirli müşteri grupları ile iletişim kurabilirsiniz. 

E-postalar gönderildikten sonra, e-postalarınızı kimin açtığını ve bunlara nasıl tepki verdiklerini anlamak için analizleri izleyebilirsiniz. 

Snov.io

Snov.io, potansiyel müşterileri bulmanızı ve onlarla etkileşim kurmanızı sağlayan bir uygulamadır. 

Snov.io uygulaması, e-posta adreslerini etki alanına, şirkete veya profile göre bulmanıza yardımcı olur. Uygulama, e-posta adreslerini toplu olarak bulmanızı sağlar. Tüm potansiyel müşterilerinizi hızla toplayabilir ve onları doğrudan hedefleyebilirsiniz.

E-posta adreslerini doğrulayabilirsiniz, böylece herhangi bir çıkmaz ipucu ekleyebilirsin. 

Her iş farklıdır. Ancak, çoğunun amacı önceki satışlarını artırmaktır. Doğru satış uygulamasına sahip olmak, potansiyel müşterileri daha proaktif ve verimli bir şekilde yönetmenize ve takip etmenize yardımcı olacaktır. 

kaynak : https://www.shoemoney.com/2020/05/11/9-sales-apps-thatll-blow-up-you-sales-volume/

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*