Sincan Hakkında Bilgiler

Sincan Gezi Rehberi

Cumhuriyet döneminin ilk yılların da 28 hane olan bu ilçe Mustafa Kemal Atatürk’ün önerisi ile Bulgaristan ve de Romanya gibi ülkelerden gelen göçmenler ile kalabalık bir nüfusa sahip olunmuştur. Romanya’dan gelen göçmenlerin getirdikleri lale soğanları ile günümüzde lale bahçelerine çevirmişlerdir. Her yıl Mayıs ayı içerisin de Lale Festivali düzenlenmektedir.

Sincan Fotoğraf

Sincan dağlık alan ile kuşatılmıştır ve de Karyağdı ve Ayaş Dağları arasında bulunmaktadır. Sincan ilçesinin başlıca akarsuyu Ankara Çay’dır. Antik dönemlere ait kalıntılar bulunmuştur. Sincan isminin kelime anlamı “şen ve canlı insanların yurdu” denmektedir. Organize sanayi bölgesi olarak da önem kazanmıştır.

Sincan Gezilecek Yerler

Sincan’da neleri görmemiz gerekir. Sincan gezilecek yerler hakkında sizlere bilgi verelim.

1- Harikalar Diyarı

Sincan harikalar diyarı Avrupa’nın en büyük parkı olmaktadır. 1.320.000 metrekarelik bir alan da kurulmuştur. Fatih semti yakının yer alır. Park büyük bir alan üstünde konumlanmıştır. Park içinde birçok şey barındırmaktadır. En önemlisi de Nejat Uygur Amfi Tiyatrosu bulunmaktadır. Piknik alanları, oyun alanları birden çok aktivite yapılacak yer vardır.

2- Ali Yakut Köyü Cami

Ali Yakut Sincan’da bir köydür. Caminin yapıldığı tarih kesin olarak bilinmiyor ancak derin bir tarih taşıdığı belli. Caminin iç dış mimarisi oldukça dikkat çekicidir.

3- Eski Bucuk Köyü Cami

Sincan’da bulunan Eski Bucuk köyünden günümüz de sadece bu cami kalmıştır. Camiye dair tek kayıt onarım tarihi bulunmaktadır. Bir yamaç üzerine yapılmış bir camidir. Sonradan yanına türbe yapılmıştır türbenin içinde 4 adet mezar bulunmaktadır. Ama kimin yattığı bilinmemektedir.

Sincan Nerede?

Şarkılar da geçen bu meşhur yer neredeymiş. Sincan nerede? Sincan ilçesi Ankara’nın en büyük ve metropol ilçesidir. Ankara’nın merkezin de bulunmaktadır. Sincan ilçesi kuzey de Kazan ilçesi, doğu da Etimesgut ilçesi ve Yenimahalle ilçesi, güney de Polatlı ilçesi, batı da ise Ayaş ilçesi ile çevrilmiştir. Ulaşımı da bir o kadar kolaydır. Ankara’nın her yerinden rahatlık ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sincan Hakkında Bilgiler Fotoğrafı

Sincan’a Ne Zaman Gidilmedi?

Ankara’nın merkezin de bulunan bir ilçedir. Bu yüzden hava durumu da mevsimleri de az çok bilinir. Kışın soğuk ve ayaz olur, yazın kurak geçer, bahar da yağışlıdır. Sincan ne zaman gidilmedi? En uygun zaman yaz mevsim başlangıcıdır.

Sincan Nerede Kalınır?

Eğer Sincan’da konaklamak istiyorsanız en uygun bütçeli yerler karşınıza çıkacak. Sincan nerede kalınır? Oteller, hosteller, pansiyonlar, misafirhaneler, apartlar, konuk evler ve de günlük kiralık evler en iyi şekil de uygun bütçe ile misafir edilirsiniz.

Sincan Gece Hayatı

Sincan bildiğiniz gibi şarkılar da geçer ve de halk içinden çıkan sanatçıları vardır. Sincan gece hayatı hakkında bilgi verelim sizlere. Gazino tarzı yerleri ile meşhurdur, bazı günler Ankara’nın meşhur sanatçıları çıkmaktadır. Club tarzı da severseniz onlar da bulunmaktadır.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*