Telefondan Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir?

Telefondan Bilgisayar Nasıl Kontrol Edilir?

Teknoloji günümüzün vazgeçilmezi haline geldi. Mobil cihaz üzerinden bilgisayarları kontrol etmek artık mümkün hale geldi. Sunuculara uzaktan erişim ve güvenli kontrolün sağlanması için uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar, bilgisayarınızın yanınızda olmadığı durumlarda oldukça kullanışlı olabilmektedir. Bu sayede dünyanın neresinde olursanız olun yapılandırma ayarlarını tanımladığınız zaman cihazınıza erişmeniz de mümkün olmaktadır.

Telefondan Bilgisayarı Kontrol Etme Uygulamaları

Telefondan bilgisayarı kontrol etmeye yarayan bazı uygulamalar şunlardır;

  • TeamViewer,
  • VNC Viewer,
  • Microsoft Uzak Masaüstü,
  • Chrome Uzaktan Masaüstü,
  • Splashtop 2

Bu uygulamaları yükledikten sonra kontrol artık sizin elinizde olacaktır.

Uygulamaların Avantaj ve Dezavantajları

Bu uygulamalar her ne kadar işimizi kolaylaştırsa da uygulamaların kendilerine özgü artı ve eksi yönleri mevcuttur. Örneğin TeamViewer Windows, i OS, Windows Phone, Linux, Blackberry gibi platformları desteklemektedir. Ekran paylaşımına izin vermekte ve hızlı dosta aktarımı yapabilmektedir. Üstelik kişisel kullanım için ücretsiz olan bu uygulama çağrı, konferans ve toplantılar için VoIP özelliği bulundurmaktadır.

Fakat TeamViewer Açık kaynak kodlu VNC çalıştıran sistemlere,TightVNC, UltraVNC gibi VNC yazılımlarına bağlanamamaktadır. İşletme kullanıcıları içinse pahalı fiyat içermektedir. VNC Viewer ağ konfigürasyonu gerektirmeden VNC ve VNC Connect uyumlu cihazlara güvenli bağlantı kurabilmektedir. VNC Viewer, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılmdır. VNC Viewer, RealVNC bulut hesabı ile yedekleme sağlamaktadır. Bluetooth klavye ve fare desteği sağlamaktadır. Eksi yönü ise mobil platformlara bağlanamamaktadır.

En İyi Uzaktan Destek TeamViewer

Bunca uygulamanın arasında en iyi uzaktan erişim hizmetini veren TeamViewer’dır. TeamViewer’ı kendi internet sitesinden indirebilme imkanınız bulunmaktadır. Program Windows, Mac, Android için desteklenmektedir. Buradan hangi cihaz için indirilmek isteniyorsa o cihaza uyumlu linkle programın otomatik kurulumunu sağlanabilir.

TeamViewer Kurulum

TeamViewer sitesine girildiğinde site birçok seçenek sunmaktadır. Ücretsiz kurulum, ticari deneme sürümü, ev ofis çözümleri gibi seçenekler sunarak kişilerin ihtiyaçlarına yönelik çözüm sağlamaktadır. Fiyatlandırmayı Gör butonuna tıklayarak ticari kullanımlarda ne kadar ücret ödendiği sistemde görülmektedir. Uygun seçenek işaretlendiğinde kurulum gerçekleştirilir. Kişisel erişim desteği için indirildiği varsayılırsa ücretsiz olarak kurulum sağlanır. Kurulum ekranında Kur seçeneği tıklanır. Burada uygulamanın nasıl kullanılmak istendiği sorulur. Bilgisayar için bir hesap oluşturulur. Uzaktan kontrole izin verilmesi için ID ve şifre sistemi oluşturulmalıdır.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*