Whatsapp uygulaması nasıl silinir ?

WHATSAPP UYGULAMASI NASIL SİLİNİR? TAMAMEN SİLEBİLİR MİYİM?

Son dönemde tartışmalar yaratan WhatsApp uygulamasının yeni kullanıcı sözleşmesi konusunda bir anlaşmaya varılmış değil. Kullanıcıların onayına sürülen sözleşmede, kullanıcının kişisel bilgilerinin işlenmesi ve üçüncü kişiler ile paylaşılması gibi maddeler, uygulamayı kullananları oldukça endişelendirdi. WhatsApp yetkililerinin, yeni sözleşmeyi kabul etmeyen kişilerin hesaplarının silineceğini açıklamaları üzerine kullanıcıların büyük kısmı kayıtlı hesaplarını nasıl tamamen silebileceklerinin yollarını aramaya koyuldular.

Whatsapp Uygulaması Nasıl Silinir?
Whatsapp Uygulaması Nasıl Silinir?

Diğer taraftan sözleşmeyi gayri ihtiyari kabul edenler ise verilerinin işlenmesi konusunda endişe duymaları üzerine hesap silme konusunda harekete geçtiler. WhatsApp yaptığı açıklamalarda, kullanıcıların iddia ettiği şekilde kişisel verilerin kesinlikle paylaşılmayacağını ve işlenmeyeceğini söylese de, kullanıcılar şimdiden alternatif uygulama bulma yollarını arıyorlar. Peki hesabınızı nasıl silebilirsiniz? Bu konuda da oldukça bilgi kirliliği mevcut. Zira her ne kadar kullanıcı hesabı kolay bir şekilde silebilse de, kaydedilen verilerin silinmesi o kadar kolay olmamakta. Hesabınızı silseniz de uygulama kişisel verilerinizi bir süre daha yaklaşık 90 gün kadar elinde tutabiliyor lakin üçüncü kişilerle paylaşamıyor. Yani hesabınızı silmeniz durumunda verileriniz uygulamanın veri tabanında saklanmaya devam ediyor. Ayrıca WhatsApp hesabınızı sildiğiniz takdirde tekrar hesabınıza erişim sağlayamıyorsunuz.

Hesabınızı aşağıdaki adımları takip ederek silebilirsiniz.

Android Telefonlarda Whatsapp Silme 

  • Uygulamayı açın ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya dokunun,
  • Ayarlar kısmını açın,
  • Hesap sekmesine dokunun,
  • Hesabımı sil sekmesine tıklayarak istenen bilgileri doldurun.

İphone Telefonlarda Whatsapp Silme

–      UygulamaYI açın ve uygulamanın sağ alt köşesindeki ayarlar kısmına dokunun,

  • Hesap butonuna tıklayın,
  • Hesabımı sil’e tıklayın,
  • İstenen bilgileri girdikten sonra hesabınız silinecektir.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 102 geri izleme / bildirim

  1. Telegram Uygulaması Güvenli Mi? – BilgiSepeti.Net » Türkiye'nin Bilgi Sitesi
  2. WhatsApp Web Nedir? – BilgiSepeti.Net » Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*