WhatsApp Web Bilgisayar üzerinden Görüntülü Görüşmeyi Başlattı

Whatsapp Bilgisayar Görüntülü Görüşme
Whatsapp Bilgisayar Görüntülü Görüşme

WhatsApp Bilgisayardan Görüntülü Sohbet Nasıl Yapılır?

WhatsApp Web ve PC üzerinden, sesli ve kameralı görüşmeyi dünya genelinde herkese sundu. 2020’nin görüntülü konuşmalar için ne kadar güzel bir sene olduğunu görmüş olduk. Zorunlu bir durumdan kaynaklanmış olsa da, görüntülü görüşme zaten kamusal alanda yerini bulmuş bir teknoloji harikasıdır ve yaşadığımız her şeyden sonra, devam edeceğinden hiç şüphemiz olmayacak. Her şey normal hale döndüğünde , bu trend devam edecektir.
WhatsApp zaten bir süredir kameralı görüşmeleri destekliyordu, ama sadece cep telefonumuzda vardı. Şirketin bu teknolojiyi WhatsApp Web ve Bilgisayar kullanıcıları için WhatsApp için geliştirdiğini tahmin ediyorduk ve en sonunda kullanıma sunmaya başladı.


WhatsApp Web aramaları ve görüntülü görüşmeleri geldi

Bilgisayar için WhatsApp görüntülü aramaları en çok beklenen özellikleri arasındaydı. Bunlar geçen Aralık ayında Beta sürümüne ulaştı ve uzun bir beklemenin ardından nihayet herkese sunulan bir özellik gibi görünüyor.
Şirket, bu özelliği resmileştirmiş durumda, ve şu an itibari ile sadece iki cihaz arasındaki görüntülü görüşmeler için kullanılabilir durumda (Grup sohbet özelliği daha sonra eklenecek). WhatsApp, hem aramaların hem de görüntülü görüşmelerin uçtan uca şifrelenmiş olduğuna ve herhangi bir yapının bunların içeriğini asla göremeyecek veya duyamayacak olmasına özel bir vurgu yaptığını söyledi

Görüntülü aramaları almak için uygulamanın 2.21.4.10 veya daha yüksek sürümüne sahip olmanız gerekir. Sürümünüzü öğrenmek için Ayarlar -> Yardım -> Bilgi’ye gidebilirsiniz. Uygulamanın son sürümünü orada görebiliriz. Güncellik konusunda şüpheniz varsa, Google Play Store’a gidip uygulamayı mevcut en son sürüme güncellemek en iyisidir.

Şu anda, özellik sunucu tarafında kullanıma sunuluyor. Bu, uygulamayı tamamen güncellediyseniz bile arama ve video görüşmesi butonlarını göremeyebileceğiniz anlamına gelir. Bu, bu tür bir özelliğin dağıtımında yaygın bir süreçtir ve teknik bir sorun yoksa, önümüzdeki birkaç saat içinde herkese ulaşması beklenir.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*