WhatsApp Web Nedir?

Whatsapp web

WhatsApp Web Nedir? Ne İşe Yarar?

Whatsapp web yanımızda taşıdığımız cep telefonlarının bilgisayara yansıtılmış hali diyebiliriz. Sadece Whatsapp web sitesine giriş yaparak telefonumuzdan attığımız mesajları, görseller bilgisayar ortamına taşımış oluruz.

Whatsapp web nedir
Whatsapp web nedir?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit ve rahattır. Sadece bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz tarayıcıya web.whatsapp.com yazmak. En başta bulunan siteye giriş yaparak Whatsapp web sitesine girmiş olurusunuz. Siteye girdikten sonra ise telefonunuzda ki Whatsapp uygulamasına girmek ve ana ekrandayken sol üst köşedeki üç noktaya basmak. Çıkan menüde Whatsapp Web seçeneğini seçmek. Ekranda açılan kamerayı bilgisayarınızın ekranında çıkan QR kodunu taratmak. Böylece telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını bilgisayarınıza taşımış olursunuz.

Whatsapp Web Yararları Nelerdir?

Telefonunuzdaki whatsapp uygulaması ile tarayıcıda açtığınız web uygulaması arasında pek bir fark yok. Attığınız mesajlar bilgisayardan olsun ve ya telefondan olsun yine de eş zamanlı atmış olursunuz. Bunu kullanmanızın size faydası örneğin bir arkadaşınıza hızlıca bilgisayarınızda kayıtlı olan bir dosya ve ya görsel atmanız gerekiyor. Bunun için ya arkadaşınıza e-posta atmanız gerekmekte ya da bulut sistemlerini kullanmanız gerekiyor. Bunun yerine bilgisayarda hızlıca açabileceğiniz whatsapp web sitesini kullanmak. Bu şekilde bilgisayarınızda olan dosyaları arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz. Ancak paylaştığınız dosyalar ve ya resimler, e-posta ve ya bulut sistemine kaydettiğiniz kadar hızlı olamayacaktır. Whatsapp’ın kendi kuralları gereği aynı anda resim paylaşma sınırınız olduğunu da unutmayın.

Whatsapp web
Whatsapp web

Whatsapp Web Çıkış Nasıl Yapılır?

Bilgisayar tarayıcınızda açmış olduğunuz whatsapp web uygulamasından çıkış yapmayı asla unutmamalısınız. Bunu yapmak için iki yol bulunmakta. Bunlardan birincisi bilgisayar ekranına geldiğinizde whatsapp profil fotoğrafınızın biraz sağında üç nokta bulunmakta. Bu üç nokta simgesine bastığınızda bir menü açılmaktadır. Açılan menüden Çıkış butonuna bastığınızda whatsapp web girişinizi kapatmış olursunuz. Diğer bir yöntem ise telefonunuzun whatsapp uygulamasına giriş yapıp yine giriş ekranındaki sol üstte bulunan üç noktaya basmak. Menüde çıkan whatsapp web menüsüne giriş yapmak. Çıkan menüde sizin giriş yaptığınız tüm whatsapp web oturumları gözükmektedir. Buradan bağlı olan cihazlara basıp çıkış yapabilirsiniz ve ya aynı yöntem ile yeni bir cihaz bağlayabilirsiniz. Bu iki yöntem ile Whatsapp web den çıkış yapmış olursunuz.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*