Yavru Köpeklere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Yavru köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir?, Yavru Köpek Eğitimi

Köpekler, insanların en sadık dostları olarak bilinirler. Sadakatleri ve çabuk anlayan tavırları ile insanları kendilerine hayran bırakırlar. Köpek sevmek ile köpek bakmak aynı şey değildir. Köpekleri çok seviyor olabilirsiniz ancak her anlamda bir köpeğin bakımını üstlenemeyebilirsiniz. Bu aşamayı başarı ile geçip, bir köpeğin sorumluluğunu alabileceğinizi anladıysanız artık bir köpek alabilirsiniz demektir. Peki, aldığımız yavru bir köpekse ona tuvalet konusunda nasıl bir eğitim vermeniz gerektiğini biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise doğru yerdesiniz. Yavru köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir gelin birlikte öğrenelim.

 

  1. Güvenli Bir Alan Yaratın

Köpeğinizi her zaman gözünüzün önünde tutamayabilirsiniz. Böyle durumlar için ona evin içinde güvenli bir alan hazırlayın. Siz yokken buradan çıkabileceği kadar alçak olmamasına dikkat edin. Başlangıç için geldiği yeri yadırgayacağı için hemen tuvaletini yapabilir. Bu yüzden bu alanın neredeyse tamamını köpek petleri ile kaplayın. Köpek petleri, köpeğinizin tuvaletinin zemine geçmesini engeller. İlk günden bu eğitime başlamanız gerektiği için sakın bunları yapmayı aksatmayın.

 

  1. Her Geçen Gün Petleri Azaltın

Belli bir süre sonra köpeğiniz, tuvaletini petlerin üzerine yapmaya alışacaktır. Bu durumda evinin içinde her yerde pet olmasına gerek kalmayacaktır. Her gün bu petlerden birer tane azaltın. Bunu yaparken köpeğiniz hala tuvaletini petlere mi yapıyor bunu takip etmeyi sakın ihmal etmeyin.

  1. Petleri Dışarıya Taşıyın

Köpeğinizi, tuvalet eğitimi için eve alıştırmanızı tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine evinizin bahçesi, parkı veya varsa terasını tercih etmelisiniz. Bunu yapmak için köpeğinizin evinde kalan son peti alın ve nereye alıştırmak istiyorsanız oraya götürün. Köpeğinizi ilk seferde kucağınızda götürmeniz, kendisini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Bunu birkaç gün tekrarlayın ve sonraki günlerde kendisinin gelmesini bekleyin, kucağınıza almayın.

  1. Petlerden Kurtulun

Büyük sabır gösterdiğiniz bu aşamalardan sonra artık petlerden kurtulabilirsiniz. Köpeğiniz, artık tuvaletini yapacağı yeri öğrenmiş olmalıdır. Eğer öğrenmediyse biraz daha sabırlı olmanızda fayda vardır. Köpeğinizi tuvalete götürürken, kapıdan çıkmadan ona bir komut öğretin. Oturması veya havlaması gerektiğini öğretebilirsiniz. Böylece acil durumlarda size haber vereceği bir iletişim yolunuz olacaktır.

  1. Tuvalet Saatlerini Aksatmayın

Köpeklerin akıllı olduğunu biliyoruz ama bizler gibi her ihtiyaçları olduğunda tuvalete gidip bu ihtiyaçlarını karşılayamayacaklarını da biliyoruz. Yavru köpeklerin tuvalet ihtiyaçları daha sık olur. Her yemekten sonra, yatmadan önce ve kalkınca mutlaka onu dışarıya çıkarmayı ihmal etmeyin.

Yavru köpekleri tuvalet eğitimine alıştırmak için en ihtiyacınız olan duygu sabırdır. Unutmayın, sabırlı ve doğru bir eğitimin sonunda köpeğiniz sizin söylediklerinizi uygulayacak ve bu eğitimin karşılığını alacaksınızdır.

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*