Yeni milyarderler listesi güncellendi

Neden Banka Kredisi Çekemiyorum
Neden Banka Kredisi Çekemiyorum

Forbes’in haberine göre Yaşamış olduğumuz pandemi döneminde Dünyanın en zenginleri listesi değişti. Covid-19 salgının etkisi ile bir çok şirket değer kaybederken bir çok şirket büyümüş oldu.

Covid-19 pandemisi küçük işletmelerde büyük sorunlar yaşatırken, büyük şirketler için ise baya faydalı oldu. Tesla ve Apple gibi firmalar bu pandemi döneminde mükemmel şekilde büyüyerek değerlerini fazlası ile büyütmüş oldu.

Bu Pandemi döneminde büyüyen tek teknoloji şirketleri olmadı tabii ki de. Pek çok lüks giyim ve aksesuar şirketlerinin kurucusu olan LVMH Group, bu dönemde çok büyük işler yaptı. Hatta ve hatta sahibi Bernard Arnault, Jeff Bezos ve Elon Musk’ın tepesinde olduğu milyarderler listesinde zirveye yükseldi.

Forbes’in haberine göre milyarderler listesi yenilendi. Bir zamandır Elon Musk ve Jeff Bezos arasında süren rekabette geride gelen Fransız moda kralı Bernard Arnault, ikiliyi geçti ve zirveye çıktı. Sahip olduğu LVMH Group hisselerindeki değer artışından fazlası ile olumlu etkilenen başarılı iş insanı, 186,3 milyar dolarlık tahmini net değeriyle dünyanın en zengin insanı olduğu söyleniliyor.

Louis Vuitton Moët Hennessy’nin sahibi olan Bernard Arnault’un serveti Mart 2020’de 76 milyar dolar seyrindeydi. Ama başarılı iş insanı, pandemiye rest çeken performansı sayesinde son 14 ayda 110 milyar doların üzerinde büyük bir artış yaparak rekor bir kazanç sağladı

Listenin ikinci sırasında yer alan rakibi Amazon CEO‘su Jeff Bezos‘un 186 milyar dolar değerindeki varlığı ile listenin başındaki  yerini kaybetti. İkili arasındaki fark ise 300 milyon dolar. civarında

Yeni gelişmelere rağmen listede hala teknoloji firmaları yerini korumaya devam ediyorlar. Üçüncülüğü ise Tesla ve SpaceX CEO‘su olan Elon Musk aldı. Ünlü milyarder şu anda 147,3 milyar dolarlık bir varlığa sahip..

♥ Selam İsmim Elif , 25 Yaşındayım Sıkılıyorum Sevgilim Yok Müsaitsen Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥. 0032 2588 99 10İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*